Всеукраїнський радіодиктант

У ВПУ-22 вшанували День української писемності та мови

День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця».

В Україні традиційним стало написання радіодиктанту саме 9 листопада, який отримав назву Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. У ВПУ-22 у цій акції цьогоріч взяли участь як працівники училища (не лише педагоги), так і учні. Девіз цьогорічного радіодиктанту – “Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета”. Дійство відбулося у конференц-залі. Перед початком взяла слово Тамара Киреєва, викладач української мови і літератури, яка привітала присутніх з національним святом, закликала берегти і плекати мову своїх пращурів, побажала успіху. Для піднесення настрою вихованка училища Василина Тарасюк прочитала вірш про мову.

До слова, у кабінетах, де є можливість підключити апаратуру, у написанні радіодиктанту взяли участь й інші учасники навчально-виховного процесу.

Таким чином, усі охочі долучилися й стали своєрідними співорганізаторами акції: створили власні осередки, зібралися колективом та організували написання диктанту у навчальному закладі, адже мета акції – не лише перевірка своєї грамотності, а єднання нації.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *