Вшанували пам’ять жертв голодомору

Як сталося, що без стихій, без засухи, без іноземного нашестя створився голод на нашій хліборобній Україні, яка була житницею Європи?

То був найчорніший час в історії України, який зі страхом пам’ятають і донині. У світі не зафіксовано голоду, подібного тому, що випав тоді на долю однієї з найродючіших і найблагородніших країн. Розміри катастрофи впродовж десятиріч уперто замовчувались. Робилося все, щоб приховати правду, щоб світова громадськість не дізналася про справжні масштаби трагедії, і намуштрована пропаганда діяла небезуспішно: багато людей на Заході так і не могли збагнути, що воно там сталося, на тій екзотичній Україні? Нині ми знаємо, що то було. Це був не голод,а штучно зорганізований, свідомо спрямований на вигублення українського народу голодомор. Це була людоморська війна проти цілого народу, такого працьовитого, мирного і цілком безневинного. То був масовий сталінський геноцид, свідомо спрямований на вигублення українського народу — народу, такого ненависного диктатурі, якій всюди вчувався прихований опір. Вирішено було голодом виморити його, винищити розбратом, ворожнечею, розрушувати людську спільність фізично й духовно. Наслідки страшні, спогади тяжкі, але ми повинні знати свою історію, подекуди жахливу і моторошну.

У конференц-залі училища викладачем історії Євгенієм Дудариком і провідним бібліотекарем Раїсою Клок був проведений урок-реквієм «Скорботна свічка пам’яті святої…» У ході заходу прозвучали страшні цифри померлих від голоду людей, причини і наслідки голодомору, пролунали свідчення очевидців тих страшних подій (відеоролики) з єдиною метою – вшанувати пам’ять безневинних жертв сталінського режиму.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *