День Соборності України

День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки  Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.Свято встановлено «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День Соборності України». У цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. – прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

З 22 по 26 січня у стінах училища проходить тиждень історії. Розпочався він проведенням урочистої лінійки з нагоди 99-ї річниці Дня Соборності України, яку підготували і провели викладачі історії Оксана Набухотна і Євгеній Дударик. Лінійку розпочали з піснею «За Україну, за її волю». У ході заходу до учнів була донесена інформація про возз’єднання двох українських держав – УНР і ЗУНР у єдину соборну Україну як результат визвольної боротьби українського народу. Ця злука стала моделлю цивілізованого демократичного об’єднання українських земель. Під час виконання патріотичної пісні «Україно моя» Мариною Сидорчук, ученицею групи 18 кух., усі учні на лінійці розгорнули жовто-блакитну стрічку як символ єдності (соборності) України.

День Соборності – свято нашої держави. Ми пишаємося, що ми – українці, і наша Вітчизна – Україна – мила кожному з нас. Ми свято віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки буде непереможною.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *