“Скарби роду у вишиванці моїй”

Вишиванка – це не просто одяг, це оберіг, що об’єднує тих, хто серцем і душею вболіває за свою Батьківщину, пишається та поважає багаті традиції українського народу, прославляє безцінні культурні надбання.

У рамках тижня історії викладач Оксана Набухотна провела інформаційно-інтелектуальний захід «Скарби роду у вишиванці моїй», під час якого учні дізналися про створення основи сорочки – домотканого лляного полотна, про орнаменти та кольорову гаму вишиванок, які притаманні індивідуально для кожного окремого виду сорочки: чи то неодруженому парубкові, чи чорнобровій дівчині, новонародженій дитині. А також ознайомилися з різновидами регіональних народних костюмів та співставили їх з костюмом Сарненщини, що був люб’язно продемонстрований Оксаною Василівною. Учні групи 18 кух. активно долучилися до проведення дійства: Іванна Яромич відтворила процес вишивання рушника, Марина Сидорчук заспівала пісню «Вишиваночка», Олена Шершун продекламувала вірш «Вишиванки – оберіг синові». Наприкінці заходу дівчата презентували дефіле власних вишиванок.

По завершенню дійства усі присутні мали можливість доторкнутися до вишитих виробів 40-70 рр. ХХ ст., порівняти з сучасними витворами народного мистецтва, які були представлені на заході у вигляді виставки.

Вишиванка – душа українського народу, така квітуча і неповторна. Ми повинні пам’ятати мистецтво наших пращурів і передавати його традиції наступним поколінням.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *