Народний календар на лютий

6 ЛЮТОГО – ОКСАНИН ДЕНЬ.Жінки, які носять ім’я Оксана, Ксеніясвяткують свої іменини. Назва дня пов’язується з іменами святої черниці Ксенії, котра жила в V ст., і блаженної Ксенії Петербурзької. Вона мала дар пророцтва, допомагала бідним. Померла близько 1803 р.
7 ЛЮТОГО – ГРИГОРІЯ БОГОСЛОВА Встановено на честь одного із засновників християнської церкви. Народився близько 330 р., був архієпископом Константинопольським. За глибокі знання в божественній науці його назвали Богословом.
9 ЛЮТОГО – ІОАННА ЗОЛОТОУСТОГО.  
День пам’яті видатного візантійського богослова IV ст. Встановлений з нагоди перенесення йогомощей. Він помер у 407 р. на Кавказі — в Команах, а в 438 р. його останки були перенесені в Константинополь і поховані в храмі святих Апостолів.
12 ЛЮТОГО – СОБОР ТРЬОХ СВЯТИТЕЛІВ. Присвячено отцям християнської церкви — Василю Великому, Іоанну Золотоустому і Григорію Богослову.
12 лютого  – МАСЛЯНАЦе давнє слов’янське свято проводів зими. Протягом Масляного тижня вживають страви з молока, сиру, борошна, якими пригощають гостей.
14 лютого – СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА.  Свято закоханих Відзначається в католицькому світі, але нині прийшло й до нас. Молодий єпископ Валентин, порушуючи наказ, таємно вінчав закоханих. Цього дня закохані надсилають один одному листи-привітання — голубів, амурів, пробиті стрілою серця.
15 ЛЮТОГО – СТРІТЕННЯ, ГРОМНИЦЯ, ЗИМОБОР.                                                                           У народній традиції це свято вважається першою зустріччю весни або зустріччю зими з літом. Цього дня обертається птиця до гнізда, хлібороб до плуга. Зі Стрітенням пов’язували надії на весну.

18 ЛЮТОГО – ПРОЩЕНА НЕДІЛЯ.  Заговини на Великій піст.  

19  ЛЮТОГО – ПОЧАТОК ВЕЛИКОГО ПОСТУ.
(  19.02 – 7.04)
25 лютого –  ІВЕРСЬКОЇ ІКОНИ БОЖОЇ МАТЕРІ.  Вшановується одна з найдавніших ікон. Одержала назву від Іверського монастиря на Афоні.

 

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *