Література вчить, як на світі жить

Таку назву мав урок повторення та узагальнення матеріалу, підготовки до ЗНО з української літератури, який відбувся у групі ІІІ курсу 20 бух. під керівництвом викладача Тамари Киреєвої.

Урок побудований за методом проектної технології, де учні, об’єднавшись у 3 групи, презентували три роди літератури – епос, драматургію і поезію. Використовуючи сучасні буктрейлери, міні-конспекти та сайти-помічники у підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання, учнями були представлені різні жанри: роман В. Підмогильного «Місто», повість «Кайдашева сім’я», новела «Три зозулі з поклоном». Цікавою була театралізована сценка за мотивами повісті «Кайдашева сім’я», але на сучасний лад.

Драматургія була представлена комедією «Мартин Боруля» і драмою-феєрією «Лісова пісня». Учні вшанували поетесу Ліну Костенко, у якої напередодні заходу був день народження. Пригадалися і мандри до Лесі Українки в село Колодяжне та у Львів до Івана Франка. Учениця Наталія Крижик презентувала свої ілюстрації до «Лісової пісні», а Наталія Шепель прочитала власну поезію, яку вона написала під впливом Лесиної казки.

Для закріплення знань учнів викладачем була використана схематична презентація побудови власного висловлювання на ЗНО.

На цьому уроці учні змогли об’єднати класичну українську літературу з проблемами сучасності і продемонстрували свої навики як майбутні фахівці – оператори комп’ютерного набору.

 

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *