Народний календар на квітень

1 квітня –Вербна неділя. Вхід Господній в Єрусалим. Під час церковного богослужіння освячують вербові гілки. Люди легенько б’ють одне одного освяченими вербовими гілками, примовляючи:Не я б’ю, верба б’є,  за тиждень – Великдень.

7 квітня – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Відзначається в той день, коли Ангел Господній доніс Марії благу звістку про народження Сина Свого Ісуса. В Церквах проходять святкові богослужіння.

8 квітня – Великдень— найбільш довгоочікуване свято у християнському світі. В цей день віруючі згадують про муки нашого Спасителя Ісуса Христа і про те, як після смерті він воскрес і довів людям, що справжня віра здатна творити чудеса. У цей день люди відвідують храми, освячують паски, фарбовані яйця,вимовляють молитви, звернені до Бога і Божої Матері.

17 квітня – віруючі відзначатимуть Радоницю — день поминання покійних. Традиційно в цей день родичі відвідують могили покійних близьких, вимовляють поминальні молитви. Православні віруючі також зможуть вшанувати пам’ять великомучеників і вимовити молитви в їх честь. Адже колись саме вони виступали за захист християнської віри і за неї віддали своє життя.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *