Гірчить Чорнобиль крізь роки…

В історії нашого народу є чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. 32 роки  тому  світ облетіла звістка про жахливу аварію на Чорнобильській АЕС, що завдала невиліковної рани українському народу. Минають роки, але чорна віха Чорнобиля і сьогодні кидає свою тінь на долі мільйонів українців. Серед природних і техногенних катастроф, які сталися упродовж історії людства, Чорнобильська займає особливе місце. Вона засвідчує всемогутність і безсилля людини. Ця біда назавжди залишиться у пам’яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди.

Чорнобиль… Тепер це слово знає весь світ. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять, це наш нестерпний біль.

З метою виховання в учнівської молоді почуття патріотизму, поваги до історичного минулого українського народу в навчальному закладі проведені тематичні заходи. У кожній  навчальній групі пройшли  виховні години «Попіл Чорнобиля час не розвіяв», де  учні  разом  з  класними  керівниками та  майстрами виробничого навчання думками  полинули  у  страшні  квітневі  дні вісімдесят шостого. Жильці учнівського гуртожитку переглянули фільми «Чорнобиль:  набат  і  біль», «Чорні крила біди», «Дзвони тривоги». Вихователь гуртожитку Олена Ільчук разом з вихованцями організувала виховний захід «І знову дзвенить Чорнобильський дзвін».

Працівники бібліотеки провели урок-реквієм «Чорнобиль… Біль і пам’ять вічні».

Нехай прийдешні покоління завжди пам’ятають уроки Чорнобиля, щоб над нашою планетою завжди було мирне, чисте небо, а в оселях панував лише спокій, щастя та добробут. Ми схиляємо  голову перед людьми, які стали в той далекий трагічний день між техногенною стихією та усім людством.

Вічна пам’ять героям!

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *