2 жовтня – День професійно-технічної освіти

Система професійно-технічної освіти пройшла довгий складний шлях становлення та розвитку. Підвалини професійної освіти як організованої системи підготовки кваліфікованих спеціалістів було закладено ще в часи Київської Русі, коли Ярославом Мудрим при Софії Київській (ХІ ст.) була заснована школа перекладачів і переписувачів.

Історія професійно-технічної освіти розпочинається з 1940 року. Саме 2 жовтня 1940 року Президією Верховної Ради СРСР був виданий указ «Про державні трудові резерви СРСР», яким передбачалось створення ремісничих і залізничних училищ та шкіл фабрично-заводського навчання із дворічним та шестимісячним термінами навчання.

На Сарненщині історія професійно-технічної освіти розпочалась з відкриттям залізничної станції Сарни в 1885 році. Не тільки залізничному транспорту, а й сільському господарству потрібні були кваліфіковані працівники. І тому  наш навчальний заклад  було   засновано на базі колишньої польської рольничої сільськогосподарської школи поміщиком у 1936 році. Йшли роки, змінювались назви, навчально-матеріальна база, професії і спеціальності, за якими готувалися фахівці.

Колектив училища впевнено дивиться у майбутнє. За його плечима – багата і яскрава історія навчального закладу, а попереду – нові й важливі завдання.

 

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *