СТОП Булінг!

Проблема булінгу стала реальним негативним соціальним явищем. Булінг (від англ. bully – хуліган, задирака, грубіян, «to bully» – задиратися, знущатися) – тривалий процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки з метою заподіяти шкоду, викликати страх, тривогу або ж створити негативне середовище для людини.

У ВПУ-22 цьому питанню приділяють максимум уваги. З метою запобігання будь-яких проявів цькування серед учнів училища практичним психологом Людмилою Бричкою був проведений лекторій серед викладачів і майстрів в/н, під час якого вона ознайомила педагогів з основними поняттями булінгу, його проявами, наслідками, причинами та ефективними діями, яких необхідно притримуватися у подібних ситуаціях. Людмила Сергіївна наголосила на відмінності таких явищ, як булінг і конфлікт, закликала присутніх не бути байдужими, не стояти осторонь у ролі спостерігачів, дала декілька суттєвих порад керівникам навчальних груп:

  • Утримайтесь від критичних зауважень на адресу учня перед всім класом, це може підштовхнути когось із дітей до цькування;
  • У випадку прояву булінгу твердо скажіть, що в нашій групі такого не буде, ви цього не дозволите;
  • «Здружуйте» колектив з допомогою позакласної діяльності – екскурсій, підготовки до свят, доброчинної діяльності;
  • Любіть ваших учнів, пам’ятайте, що найважче любити тих дітей, які найбільше потребують любові;
  • Будьте оптимістом, вірте у те, що добро, хоч і не має кулаків, але завжди перемагає.

 

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *