Місяць жовтень – це вже справжня осінь

Цю назву місяць має ще з часів Київської Русі. 14 жовтня – Свято Покрови. Ознаменовує засинання природи та вкривання землі на зиму. Справді, в жовтні перші дерева втрачають листя, всі плоди уже дозріли: «Прийшла Покрова – на дереві голо». “Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем”.
30 жовтня – Кузьми та Дем’яна. Брати-цілителі Кузьма та Дем’ян походили з Аравії, сповідували християнську віру і добре володіли мистецтвом лікування травами й молитвами.Усі свої добрі справи робили брати безоплатно, за що їх називали безсрібниками. Проте коли слава про них поширилася, їх привели в Кілікію, де й стратили.
31 жовтня – день апостола і євангеліста Луки. У нас він здавна шанувався як наставник іконописців, оскільки сам займався живописом, хоча за професією був лікарем. Лука першим намалював образ Богородиці з дитям Ісусом. А одна з його ікон сьогодні відома як Володимирська.
О цій порі у кожній селянській родині був достаток, а тому казали: «Прийшов Осінній Лука – з’явилися хліб і мука».
Саме у жовтні у теплі краї відлітають останні птахи: «Жовтень ходить по краю, виганяє птиць із гаю». Дають про себе знати вранішні приморозки: «Плаче жовтень холодними сльозами», а за багатьма прикметами жовтня визначають погоду на наступні місяці. Зокрема, якщо весь жовтень буде сухим, то безсніжним буде січень.

 

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *