День Соборності України

АКТ ЗЛУКИ УНР і ЗУНР – політико-правове об’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в одну Українську державу, урочисто проголошене Директорією Української Народної Республіки 22 січня 1919 на Софійському майдані Києва. Внаслідок розвалу Австро-Угорщини на західно-українських землях 1 листопада 1918 року постала нова державава – ЗУНР. Під тиском широких народних мас, що прагнули об’єднання з “Великою Україною”, в умовах розв’язаної поляками інтервенції Українська національна рада ЗУНР, її найвища законодавча влада доручила своєму урядові – Державний Секретаріат Західноукраїнської Народної Республіки – вжити необхідних заходів для возз’єднання всіх українських земель в єдиній державі. Українська національна рада надіслала делегацію для переговорів з гетьманом П. Скоропадським. Та по прибутті переговори вже довелося вести з Директорією, яка стала на чолі проти гетьманського повстання 1918 року.

1.12.1918 у Фастові було укладено “передвступний” договір між УНР і ЗУНР про наступну Злуку обох республік в одну велику державу. 3 січня 1919 року Українська національна рада ЗУНР у Станіславі (нині м. Івано-Франківськ) затвердила “передвступний” договір між ЗУНР і УНР і прийняла ухвалу про злуку українських держав.

Такі визначні події, що якнайкраще виховують почуття патріотизму, викликають гордість за рідний народ та його прагнення до віри і свободи, були розкриті сьогодні в училищі на позакласному заході з історії, де учні пояснювали історичні факти та висловлювали свої почуття через поезію, пісню і танець.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *