Крути – символ національного відродження

Щороку увесь український народ із вдячністю згадує тих героїв, які боролися за об’єднання усіх національно-демократичних сил українства, хто словом і багнетом намагався відродити незалежну соборну українську державу. Дата 29 січня 1918 року увійшла в українську історію як день пам’яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність України. Крути стали початком нової доби в історії України, бо саме вони засвідчили: власну державу треба захищати зі зброєю в руках. Героїчний бій на залізничній станції під селищем Крути — це жертовність молодих патріотів — українських вояків, студентів і гімназистів. І саме та обставина, що мученицьку смерть в ім’я України прийняли її юні діти, робить цю подію такою болюче-нестерпною, що не піддається забуттю.

Для  жильців  учнівського гуртожитку вихователь  Ніна Федорович  разом  зі своїми вихованцями  підготувала  історичну годину, під час  якої  йшлося про подвиг студентів під Крутами. Учні та наставник ознайомили присутніх з історичними документами, що стосуються подій під Крутами, про політику тогочасного уряду. В ході заходу було проведено історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність.

Проведення подібних заходів сприяє вихованню національно-патріотичної свідомості учнів, глибокої поваги та любові до Батьківщини, дає можливість поглибити знання про історичні події  та відчути їх значення у сьогоденні.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *