День української мови та писемності у ВПУ-22 м.Сарни

День української мови та писемності у ВПУ-22 м.Сарни

9 листопада, в день вшанування пам’яті Пр. Нестора Літописця, в

Україні – Свято мови та писемності. Долучилися до нього і в нашому навчальному закладі.  Мовний десант дівчат із групи №22 БУХ приніс в кожний навчальний кабінет святковий настрій, бо інформація, яку вони пропонували слухачам, про найрідніше і найсокровенніше – рідну, материнську мову. В своїх експрес-виступах юнки надали інформацію про історію цього свята, про життя Нестора Літописця, про традиційні заходи, які проводяться у цей день: Міжнародний конкурс знавців української мови ім. П. Яцика, Всеукраїнський радіодиктант.

Далі дії відбувалися у конференцзалі, ошатно прикрашеному українськими рушниками, портретами Нестора Літописця та Шевченка, книгами. Викладачі-філологи привітали учнів та розповіли багато цікаво про українську мову. Так, викладач Анна Вадимівна наголосила про  безцінний скарб рідного слова, порадила, як можна використовувати мовні багатства в повсякденному житті: зізнаватися в коханні, освідчуватися, використовувати пестливі форми слів, підбирати влучні фразеологізми, закликала своїх учнів плекати мову, берегти її і передавати наступним поколінням.

Макаревич Микола Матвійович, заступник директора з НЧ, також долучився до святкового дійства, нагородив переможця обласного етапу мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка Слєсара Олексія, побажав нових перемог всім пошановувачам рідного слова.

О 9:30, враховуючи умови карантину, молоді українці та їх наставники долучились до написання ювілейного ХХ Радіодиктанту «Виклики книжкової ери».

Це свято мови об’єднало всіх нас безцінними скарбами рідної  мови.

 

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *