На березі Случа, серед різнобарв’я квітів, дерев, кущів, під осінніми шатами кремезних дубів живе ціле містечко учнівської молоді під назвою – Вище професійне училище №22 м. Сарни, яке сьогодні святкує 85-річчя з дня заснування. Заклад освіти є не тільки візитною карткою міста, його окрасою, але й гордістю і надією, впевненою дорогою у майбутнє багатьом випускникам шкіл північного регіону Рівненщини.
![](https://vpu22.org.ua/wp-content/uploads/2021/10/FILE0046-1.jpg)
Як і кожен освітній заклад, ВПУ №22 має свої витоки, історичне коріння. Рік 1961-ий – рік створення освітнього закладу. Але свій “родовід” воно мало ще задовго до цього року.
![](https://vpu22.org.ua/wp-content/uploads/2021/10/Слайд1.jpg)
1936-ий рік у Сарнах була заснована поміщиком польська рільнича школа для підготовки однієї групи агрономів для роботи в господарствах поміщика.
![](https://vpu22.org.ua/wp-content/uploads/2021/10/Слайд3.jpg)
За 85 років існування зі стін закладу освіти вийшло більше 25 тисяч спеціалістів, які працюють в різних галузях народного господарства нашої України: механізатори, будівельники, електрики, водії, бухгалтери, столяри, автомеханіки, оператори ЕОМ, виготовлювачі художніх виробів з лози, кухарі, бармени, перукарі. Своєю працею вони вносять вагомий вклад у розвиток економіки незалежної України.
![](https://vpu22.org.ua/wp-content/uploads/2021/10/Слайд2.jpg)
![](https://vpu22.org.ua/wp-content/uploads/2021/10/FILE0046.jpg)
Зі святом тебе, Вище професійне училище № 22 м. Сарни!