Вище професійне училище №22 м.Сарни
запрошує на навчання за такими професіями

А також спеціальностями

№ П.П. Назва спеціальності Тривалiсть Код Вид підготовки
1 Автомобільний транспорт 2 роки 274 Фахові молодші бакалаври
2 Будівництво та цивільна інженерія 2 роки 192 Фахові молодші бакалаври

Професії

Код ДК

7124

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

Денна

Столяр. Монтажник гіпсокартонних конструкцій.

Важко перерахувати всі сфери застосування столярних виробів, але особливо велике їх значення в будівництві, де неможливо обійтись без дерев’яних вікон і дверей, наличників, підлог, плінтусів. Навіть зараз, в роки широкого розмаху будівництва із збірних залізобетонних елементів, роль будівельного столяра дуже значна.

Столярне ремесло серед інших занять завжди було надзвичайно важливим, оскільки дерево споконвіку вірою і правдою служило людям. Майже все матеріальне середовище, що оточувало людину,— будинки і церкви, комори і млини, кораблі і міські укріплення, вози і сани — виготовлялось з дерева. Дерево завдяки своїм чудовим властивостям довгий час було єдиним і незамінним будівельним матеріалом, а фахівці, які з ним працювали, завжди користувалися любов’ю і повагою людей.

Для якісного виконання своїх обов’язків столяр повинен осягнути певний рівень знань та навичок. Так, наприклад, столяр будівельний 3-го розряду повинен виконувати прості столярні роботи, обробляти деревину електрифікованим інструментом та вручну, виготовляти та встановлювати прості столярні вироби.

Він повинен:

-знати: основні породи та дефекти деревини, правила застосування електрифікованого інструменту, технічні умови виробництва і прийман­ня столярних робіт, володіти навичками роботи з електротехні­кою, технічними кресленнями, виконувати норми та правила охо­рони та гігієни праці, виробничої санітарії;

-вміти: виготовляти вручну та встановлювати прямолінійні столярні тяги, прямолінійні поручні простого профілю, виготовляти прямолінійні заготовки столярних виробів із застосуванням механізованого інстру­менту чи вручну, зачищати деталі після механічної обробки, встанов­лювати накладні віконні та дверні набори з припасовуванням їх на місці, вирізати сучки та засмоли.

У межах професійно-кваліфікаційних вимог до столярів 2-го — 6-го розрядів потрібно знати технічні характеристики і правила регулювання деревообробних верстатів, технологічний процес виготовлення меблів та інших виробів, правила заточування і налагодження столярного інструменту, припуски і допуски на об­робку, вимоги до поверхонь деталей, основні породи, властивості і дефекти дере­вини, властивості клеїв, види столярних з’єднань, способи ремонту, реставрації і вимоги до якості меблів, правила читання креслень.

Праця столяра може бути ручною, механізованою, а при роботі в умовах промислового виробництва (завод, комбінат, фабрика) і автоматизованою.

Столярні вироби для будов, меблі, предмети домашнього вжитку тощо, що є продукцією великих промислових підприємств, спеціалізованих цехів і майстерень, виготовляються масово, а розміри партій цих виробів залежать від виробничих потужностей та ринків збуту. Експериментальні цехи, невеликі майстерні і дільниці можуть виготовляти столярні вироби, особливо художні, одинично. Так само працюють і столяри, які  займаються підприємництвом.

Темп і ритм столярних робіт залежать від того, в яких умовах проходить виробництво: заводських із застосуванням високопродуктивних верстатів або у невеликій майстерні, де вони задаються виключно індивідуальними особливостями столяра.

Код ДК

5122, 7412

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

денна

Кухар. Кондитер.

Кухар – це людина, професією якого є приготування їжі.

Основний зміст функціональних обов’язків кухаря залежить від того, який кваліфікаційний розряд йому присвоєно.

Сучасний кухар повинен знати:

— технологію   приготування   усіх видів   страв   та   кулінарних   виробів, особливості  приготування  національних, фірмових страв та страв іноземних кухонь;

— правила  оформлення  та  подачі порційних страв та страв на замовлення;

— правила  складання   банкетного меню;

— приготування різних видів тіста та виробів з нього;

— основи, значення та технологію приготування дієтичного та дитячого харчування;

— ознаки доброякісності харчових продуктів та органолептичні методи їх визначення;

— умови, строки зберігання та реалізації   сирої   та   готової   продукції, напівфабрикатів;

— вихід готових виробів;

— санітарно-гігієнічні правила утримання продуктів,  кухні, та службових приміщень;

— правила особистої гігієни;

— правила використання та призначення обладнання, виробничого інвентаря, інструментів вимірювальних приладів, посуду, тари;

— дотримуватись правил охорони праці, внутрішнього розпорядку і вимог пожежної безпеки.

Характеристика процесу праці кухаря:

Види праці: ручна, механізована, автоматизована; одиночне чи масове виробництво.

Технологічний процес приготування їжі складається з кількох стадій та операцій. Кухар, насамперед, виконує такі операції:   прийом  сировини,  її  переробка, зберігання продуктів; приготування холодних закусок, гарячих страв, випічка з борошна; оформлення страв для їх роздачі. Основні операції кухар   виконує   вручну.   Але   сьогодні вже  більшість трудомістких операцій здійснюють машини, механізми та автомати.

Асортимент страв, які пропонуються відвідувачам, залежить від типу підприємства громадського харчування. Так, у ресторанах він ширший та більш різноманітний. Причому страви готують за індивідуальними замовленнями, використовуючи підвищені норми закладення продуктів. Зовсім інша ситуація в закладах громадського харчування, де виробництво носить масовий характер, зокрема, на фабриках-заготівельнях та фабриках-кухнях.

Предметами праці кухаря є:

— харчові продукти та напівфабрикати.

Засобами праці кухаря є:
— кухоний інструментарій та обладнання.

Код ДК

5122, 5123

Термін навчання

2 роки

Форма навчання

денна

Кухар. Бармен.

Професію бармена відносять до типу професій “людина – людина”, тому що головним предметом праці для неї є людина, а головною метою праці цієї професії є оперативне обслуговування відвідувачів та розрахунок з ними. Оскільки знаряддям праці бармена яв ляються функціональні засоби: міксери, кавоварки, кухонні комбайни і він працює в приміщенні, то професія барме на відноситься до класу перетворючої, машинно-ручної праці в умовах побутового мікроклімату. Професія бармена вимагає від працівника особ ливих і суто людських рис. Професійна придатність залежить від емоційної врівноваженості, особливої чутливості, вимагає вміння встановлювати і підтримувати контакти з людьми, розумітися на їх індивідуальних особливостях.

Праця бармена повинна бути спокійною, продуманою, акуратною і артистичною.    Найперше– це максимум уваги відвідувачам. Ще задовго до того, як відвідувачі прийдуть до бару, бармен повинен підготуватись до їх зустрічі, а саме підготувати своє робоче місце таким чином, щоб інвентар, посуд і продукти були розміщені на визначених місцях за барною стійкою під рукою. Вина і інші компоненти розмістити з правої сторони робочого місця: пляшки виставити в один ряд, спочатку коньяк, горілку, ром, потім лікери, вина, перед якими ставляться графини з сиропами і соками. Зліва розмістити тацю з чистим, добре вимитим посудом, цукровий сироп, свіжі і консервовані плоди та ягоди в такій кількості, яка забезпечить безперебійну роботу бару протягом дня. В спеціальному відерці зберігаються шматочки харчового льоду.

     Основні обов’язки бармена – зустрічати гостей, знайомити їх з асортимен том і рецептурою напоїв, отримувати замовлення, готувати напої та закуски, сервірувати їх. Бармен повинен знати асортимент слабоалкогольних та алкогольних напоїв, які користуються попитом, рецептуру і способи приготування коктейлів; вимоги до інвентаря, посуду; порядок   розрахунку  з   відвідувачами; правила та температурний режим зберігання товарів; засоби та правила оформлення товару на прилавку.

Бармен повинен вміти приготувати алкогольні та слабоалкогольні напої, складати за рецептами коктейлі, змішувати, збивати, варити та розливати в спеціальний посуд суміші, зберігати продукти відповідно режиму, скласти товарний звіт, дотримуватись санітарно-гігієнічних правил обслуговування та правил безпеки праці, пожежної безпеки.

Код ДК

5141

Термін навчання

2 роки

Форма навчання

Денна

Перукар (перукар-модельєр). Манікюрник.

Перукар – це фахівець, який пройшов шлях від прикладного ремесла до вершин смаку і стилю. З тих пір, як людина вперше побачила своє відображення у дзеркальній поверхні, її бажання добре виглядати тільки посилилося. Будь-яка можливість поліпшити свою зовнішність, якось виділитися стала нагальною необхідністю. У різні часи стежити за модою могли собі дозволити лише багаті люди, а ось професія цирульника ніколи не приносила великих доходів. Лише мода була законодавицею для талантів, а історія навіть не зберегла для нас їх імена. Сьогодні ситуація змінилася. Жодна людина не обходиться в наші дні без візиту в перукарню, а слава відомих майстрів зачісок гримить на всю країну.

Так хто ж вони сьогодні – перукарі? Перукар – це одна із самих давно відомих і шанованих професій. Робота перукаря – це робота з кожною людиною окремо, що вимагає врахування його характеру, індивідуальності і смаку. Творчий процес створення зачісок і стрижок знаходиться в близькій спорідненості з творчістю в будь-якому іншому виді людської діяльності. Праця по виконанню зачісок і стрижок по суті своїй найближче до мистецтва скульптора. Зачіска – це та ж скульптура, і вона сприяє створенню його художнього образу. Для того, щоб бути хорошим перукарем, не достатньо тільки вивчити технологічну сторону виконуваних робіт, опанувати необхідні навички, потрібно розвивати в собі естетичні почуття і мислити художніми образами, знати закони поєднання стилів і кольору в одязі і зачісці. Якщо перукар домагається поєднання зачіски із зовнішністю, стильовим призначенням, одягом і макіяжем, тільки тоді він може вважати свою роботу досконалою. Краса, як відомо, врятує світ, а хороший перукар завжди даруватиме людям тільки красу і своє неповторне мистецтво!

Код ДК

8332

Термін навчання

3 роки 6 місяців

Форма навчання

Денна

Тракторист. Машиніст екскаватора одноковшового. Водій автотранспортних засобів. Машиніст дорожньо-будівельних машин.

Загальна характеристика професії

Керує екскаваторами одноковшовими, поздов-жнього копання (траншейними, дреноукладальними, каналокопальними, радіальними), ланцюговими та роторними або планувальниками під час розробляння ґрунтів у ході будівництва об’єктів і споруд різного призначення, автомобільних і залізничних доріг, різних каналів, гребель, захисних земляних дамб, інших аналогічних за складністю виконання споруд.

Машиніст дорожньо-будівельних машин – це кваліфікований робітник, який виконує дорожньо-будівельні та ремонтні роботи за допомогою спеціалізованих машин.

Машиніст дорожньо-будівельних машин монтує, регулює устаткування, встановлене на машину згідно з інструкцією щодо експлуатації, та забезпечує безперебійну його роботу. Машиніст також здійснює візуальний огляд робочої ділянки або дорожнього покриття, що підлягає ремонту або утриманню та встановлює технологічну послідовність виконання робіт залежно від їх обсягів та пори року.

Код ДК

7133

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

Денна

Монтажник систем утеплення будівель. Штукатур. Маляр.

Штукатурка – це оздоблювальний шар, що наноситься на поверхню різних конструктивних елементів будівлі (стін, перегородок, перекриттів, колон) з метою вирівняти ці поверхні, покращити їх санітарні та теплотехнічні характеристики, надати їм певної форми та фактури. Штукатурні роботи сприяють досягненню довговічності споруд, архітектурно-декоративної привабливості.

У роботі штукатур виконує такі основані операції: виготовлення розчину з сухих готових матеріалів і сумішей; накладання розчину на поверхню, що підлягає штукатурці; вирівнювання поверхонь; опорядження колон, балок, фасадів тощо. Зміст цих операцій та техніка їх виконання залишаються незмінними протягом багатьох століть.

Код ДК

7133

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

Денна

Муляр. Штукатур. Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування.

Штукатурка – це оздоблювальний шар, що наноситься на поверхню різних конструктивних елементів будівлі (стін, перегородок, перекриттів, колон) з метою вирівняти ці поверхні, покращити їх санітарні та теплотехнічні характеристики, надати їм певної форми та фактури. Штукатурні роботи сприяють досягненню довговічності споруд, архітектурно-декоративної привабливості.

У роботі штукатур виконує такі основані операції: виготовлення розчину з сухих готових матеріалів і сумішей; накладання розчину на поверхню, що підлягає штукатурці; вирівнювання поверхонь; опорядження колон, балок, фасадів тощо. Зміст цих операцій та техніка їх виконання залишаються незмінними протягом багатьох століть.

Код ДК

4121

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

Денна

Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних. Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення.

Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних перевіряє одержані первинні документи за формою та змістом, у разі відсутності на них обов’язкових реквізитів передає їх керівнику підрозділу (відділу, управління) бухгалтерського обліку для прийняття рішення. Систематизує одержані первинні документи, переносить інформацію, відображену в цих документах, у потрібному аналітичному розрізі у відомості (допоміжні відомості, аркуші-розшифровки), виводить підсумки цифрової інформації у цих документах за її видами, напрямами та періодами.
На документах, дані яких включено бухгалтером до облікових реєстрів, зазначає номер відповідних облікових регістрів і порядкові номери запису в них (номер рядка). Готує проміжні розрахунки, необхідні для здійснення обліку господарських операцій, та подає їх розгляд. Готує дані та форми документів для розрахункових операцій. Вносить записи в журнали обліку бланків суворої звітності, цінних паперів тощо. Здійснює реєстрацію документів бухгалтерського обліку, які надходять до підрозділу (відділу, управління). Комплектує в хронологічному порядку документи після їх оброблення, нумерує аркуші, складає внутрішній опис документів, підшиває або оправляє, оформлює обкладинку (титульний лист). Передає на зберігання або веде формування, систематизацію та зберігання справ у структурному підрозділі.

Код ДК

7231

Термін навчання

1 рік

Форма навчання

Денна

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів.

Автомеханік – це працівник широкого профілю, який виконує операції з технічного обслуговування і ремонту автотранспортних засобів, контролює технічний стан автомобілів за допомогою діагностичного устаткування і приладів, управляє автотранспортним засобом.

Вимоги до індивідуальних особливостей спеціаліста.

Фізична витривалість і сила, хороший зір і окомір, рухливість, координованість і точність рухів кистей і пальців рук, тонка м’язова і слухова чутливість, хороша образна і оперативна пам’ять, технічний інтелект, високий об’єм і розподіл уваги, а також спостережливість, терпіння, дисциплінованість і відповідальність, швидка реакція на аварійні сигнали.

                Медичні протипоказання.

Робота не рекомендується людям, що страждають захворюванням серцево-судинної системи, органів дихання, нирок, опорно-рухового апарату, нервової системи, тим, що мають знижені показники зору і слуху, алергію.

Код ДК

7129

Термін навчання

1 рік

Форма навчання

Денна

Монтажник систем утеплення будівель. Штукатур.

Професія монтажника систем утеплення будівель сьогодні, як ніколи, актуальна, адже в країні дуже багато житла, що потребує утеплення. Система утеплення будинків – це зниження до мінімуму тепловтрат через стіни будинків, забезпечення архітектурно – естетичної виразності фасадів, що дає можливість забезпечити кожному будинку індивідуальність, подовження терміну експлуатації огороджувальних конструкцій, а в цілому забезпечення комфортного проживання мешканців будинку.

Професія монтажник систем утеплення будівель вимагає від людини наявності розвинутих психомоторних якостей, щоб працювати з ручними та електрифікованими інструментами. Тому до професійно важливих якостей для професій типу «людина – техніка» можна віднести технічне мислення, координацію рухів, схильність до технічної творчості, мати просторове уявлення, вміння розподіляти та переключати увагу.

 

Код ДК

7422

Термін навчання

1 рік

Форма навчання

Денна

Столяр (виготовлення меблів).Монтажник гіпсокартонних конструкцій.

Столяр (виготовлення меблів) – це спеціаліст, який виготовляє м’які, корпусні меблі, бере участь в будівництві: виготовляє і виконує монтаж дверей і вікон,  монтаж перегородок, урізання замків і ручок, облицювання стін дерев’яними панелями, вагон кою , а також виготовлення різноманітних виробів з дерева: крісел , вішалок, карнизів,декоративних рамок,альтанок ,садових лавок-качалок та інші вироби.

Історія професії
Мабуть, одним із найдавніших ремесел, котрі опанувала людина, було столярство. Адже саме перші матеріальні речі, котрі оточували людину, були з дерева. Люди, які вміли виготовляти їх були у великій пошані. Час минав, змінювались потреби людини, і відповідно до них сама професія удосконалювалась, ставала більш творчою та багатопрофільною.
Найбільш древніми є зразки меблів, що збереглися ще з часів Давнього Єгипту та Месопотамії, кілька тисяч років по тому.
Сьогодні столяр – робітник, котрий здійснює всі види обробки деревини.
Професія столяр (виготовлення художніх меблів) не втрачає своєї актуальності і в наш час. Будь-яке будівництво не може обійтися без умілих рук столяра, без їх кмітливості і професіоналізму.

Код ДК

8332

Термін навчання

1 рік 6 місяців

Форма навчання

Денна

Тракторист. Машиніст екскаватора одноковшового. Машиніст дорожньо-будівельних машин

Загальна характеристика професії

Керує екскаваторами одноковшовими, поздовжнього копання (траншейними, дреноукладальними, каналокопальними, радіальними), ланцюговими та роторними або планувальниками під час розробляння ґрунтів у ході будівництва об’єктів і споруд різного призначення, автомобільних і залізничних доріг, різних каналів, гребель, захисних земляних дамб, інших аналогічних за складністю виконання споруд.

Машиніст дорожньо-будівельних машин монтує, регулює устаткування, встановлене на машину згідно з інструкцією щодо експлуатації, та забезпечує безперебійну його роботу. Машиніст також здійснює візуальний огляд робочої ділянки або дорожнього покриття, що підлягає ремонту або утриманню та встановлює технологічну послідовність виконання робіт залежно від їх обсягів та пори року.

Код ДК

7136

Термін навчання

1 рік 6 місяців

Форма навчання

Денна

Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування. Монтажник гіпсокартонних конструкцій. Штукатур

Сучасне будівництво, обслуговування житлових і виробничих будівель неможливе без фахівця даної професії. Холодне і гаряче водопостачання, водовідведення, центральне опалення – всі ці комунікації та їх безперебійне функціонування залежать від професіоналізму монтажника санітарно-технічних систем і устаткування. Сантехнічні роботи – важливий етап у будівництві, адже від їх якості залежить затишок і комфортне проживання мешканців у будинку. Монтажники не тільки проводять встановлення та регулювання нового сантехнічного обладнання, а й ремонт, профілактичне обслуговування та заміну старого обладнання на сучасне. І, хоч їхня робота малопомітна для більшості людей, без неї життя і побут будуть позбавлені всіх тих благ, до яких ми звикли і до яких ставимося, як до чогось природного і постійного.

Монтажники санітарно-технічних систем і устаткування можуть працювати на будівництві, в житлово-експлуатаційних конторах, у системах підприємств теплопостачання, водопостачання та водовідведення.

Сучасне будівництво, обслуговування житлових і виробничих будівель неможливо без сантехніка. Холодне і гаряче водопостачання, каналізація, центральне опалення – всі ці комунікації та їх безперебійне функціонування залежать від професіоналізму сантехніка.

Сантехнічні роботи – важливий етап у будівництві, адже від їх якості залежить затишок ікомфортне проживання мешканців у будинку, цілісність підлог, внутрішніх перегородок.

Сантехніки не тільки проводять монтажні та встановлювальні роботи нового сантехнічного обладнання. Величезне значення має ремонт, профілактичне обслуговування, а так само, заміна старого обладнання на нове.

Код ДК

7241

Термін навчання

1 рік 6 місяців

Форма навчання

Денна

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів.

Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів – це унікальний фахівець в авто бізнесі, який досконально розбирається в пристрої двигуна і його взаємодії з іншими системами автомобіля. Сучасний автосервіс неможливий без діагностики несправностей.

Діагност має дуже особливе мислення, тому що для комплексної оцінки несправностей потрібні знання про механічні прилади автомобіля, принципи роботи двигуна і його систем, електронне обладнання. Тому хороший діагност стає тільки з придбанням досвіду в різних спеціальностях сто. Професія діагноста вкрай затребувана. Адже грамотна і точна діагностика автомобіля це запорука якісного ремонту, економії часу і коштів господаря. Хорошим діагност є справжньою гордістю будь-якої станції обслуговування.

Код ДК

7231, 7213

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

Денна

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Рихтувальник кузовів. Водій автотранспортних засобів.

Для того, щоб величезний парк автомобілів був справний та ефективно працював, потрібні працівники, котрі слідкують за станом автомобілів, усувають неполадки.

Основними операціями, які виконує слюсар з ремонту колісних транспортних засобів – розбирання, ремонт, складання, регулювання, комплексне випробування відповідно до технічних умов експлуатації агрегатів і вузлів автомобілів різних марок.

Знаряддями праці фахівця можуть бути різноманітні ручні інструменти – ключі і викрутки, молотки, пасатижі, вимірювальні пристрої, пневматичне обладнання, стенди, електричні механізми та пристрої тощо.

Предметом праці слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів є: колісні засоби, автомашини, їх агрегати, системи, механізми, окремі їх прилади, а також частини приладів і деталей.

Рихтувальник кузовів – виконує слюсарну обробку і пригонку деталей автомобіля, складає і регулює вузли і механізми, з’єднує деталі і вузли пайкою та клепанням, рихтує вм’ятини кузовів автомобілів, готує їх під пофарбування.

В ході ремонту необхідно прихвачувати деталі, вироби і конструкції у всіх просторових положеннях зварного шва, виконувати ручне дугове зварювання простих деталей в нижньому і вертикальному положенні зварного шва, наплавляти прості, невідповідальні деталі. Перед виконанням робіт необхідно готувати вироби і вузли під зварювання і зачищати шви після зварювання, забезпечувати захист шва при зварюванні в захисному газі, Нагрівати вироби і деталі перед зварюванням.

Також необхідно вміти правити під покриття облицювальні деталі та вузли кузовів вантажних автомобілів і невидові деталі та вузли кузовів легкових автомобілів за допомогою інструменту для правлення. Найчастіше виконується підгонка вузлів, дверей вантажних автомобілів з доведенням зазорів та місць сполучення.

При якісному ремонті також рекомендюється зачищати внутрішні та оплавлені припоєм місця кузовів, усувати перекоси отворів і кузова в цілому при відновленні його геометричних форм і параметрів. При важких пошкодженнях доводиться ремонтувати пошкодження деталей кузова заміною або шляхом застосування ремонтних вставок з підготовлених деталей кузова або листового металу з наданням йому форми деталі, яку відновлює.

Столяр. Монтажник гіпсокартонних конструкцій. на базі 9 класів

Код ДК

7124

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

Денна

Столяр. Монтажник гіпсокартонних конструкцій.

Важко перерахувати всі сфери застосування столярних виробів, але особливо велике їх значення в будівництві, де неможливо обійтись без дерев’яних вікон і дверей, наличників, підлог, плінтусів. Навіть зараз, в роки широкого розмаху будівництва із збірних залізобетонних елементів, роль будівельного столяра дуже значна.

Столярне ремесло серед інших занять завжди було надзвичайно важливим, оскільки дерево споконвіку вірою і правдою служило людям. Майже все матеріальне середовище, що оточувало людину,— будинки і церкви, комори і млини, кораблі і міські укріплення, вози і сани — виготовлялось з дерева. Дерево завдяки своїм чудовим властивостям довгий час було єдиним і незамінним будівельним матеріалом, а фахівці, які з ним працювали, завжди користувалися любов’ю і повагою людей.

Для якісного виконання своїх обов’язків столяр повинен осягнути певний рівень знань та навичок. Так, наприклад, столяр будівельний 3-го розряду повинен виконувати прості столярні роботи, обробляти деревину електрифікованим інструментом та вручну, виготовляти та встановлювати прості столярні вироби.

Він повинен:

-знати: основні породи та дефекти деревини, правила застосування електрифікованого інструменту, технічні умови виробництва і прийман­ня столярних робіт, володіти навичками роботи з електротехні­кою, технічними кресленнями, виконувати норми та правила охо­рони та гігієни праці, виробничої санітарії;

-вміти: виготовляти вручну та встановлювати прямолінійні столярні тяги, прямолінійні поручні простого профілю, виготовляти прямолінійні заготовки столярних виробів із застосуванням механізованого інстру­менту чи вручну, зачищати деталі після механічної обробки, встанов­лювати накладні віконні та дверні набори з припасовуванням їх на місці, вирізати сучки та засмоли.

У межах професійно-кваліфікаційних вимог до столярів 2-го — 6-го розрядів потрібно знати технічні характеристики і правила регулювання деревообробних верстатів, технологічний процес виготовлення меблів та інших виробів, правила заточування і налагодження столярного інструменту, припуски і допуски на об­робку, вимоги до поверхонь деталей, основні породи, властивості і дефекти дере­вини, властивості клеїв, види столярних з’єднань, способи ремонту, реставрації і вимоги до якості меблів, правила читання креслень.

Праця столяра може бути ручною, механізованою, а при роботі в умовах промислового виробництва (завод, комбінат, фабрика) і автоматизованою.

Столярні вироби для будов, меблі, предмети домашнього вжитку тощо, що є продукцією великих промислових підприємств, спеціалізованих цехів і майстерень, виготовляються масово, а розміри партій цих виробів залежать від виробничих потужностей та ринків збуту. Експериментальні цехи, невеликі майстерні і дільниці можуть виготовляти столярні вироби, особливо художні, одинично. Так само працюють і столяри, які  займаються підприємництвом.

Темп і ритм столярних робіт залежать від того, в яких умовах проходить виробництво: заводських із застосуванням високопродуктивних верстатів або у невеликій майстерні, де вони задаються виключно індивідуальними особливостями столяра.

Правила прийому Документи до вступу

Кухар. Кондитер. на базі 9 класів

Код ДК

5122, 7412

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

денна

Кухар. Кондитер.

Кухар – це людина, професією якого є приготування їжі.

Основний зміст функціональних обов’язків кухаря залежить від того, який кваліфікаційний розряд йому присвоєно.

Сучасний кухар повинен знати:

— технологію   приготування   усіх видів   страв   та   кулінарних   виробів, особливості  приготування  національних, фірмових страв та страв іноземних кухонь;

— правила  оформлення  та  подачі порційних страв та страв на замовлення;

— правила  складання   банкетного меню;

— приготування різних видів тіста та виробів з нього;

— основи, значення та технологію приготування дієтичного та дитячого харчування;

— ознаки доброякісності харчових продуктів та органолептичні методи їх визначення;

— умови, строки зберігання та реалізації   сирої   та   готової   продукції, напівфабрикатів;

— вихід готових виробів;

— санітарно-гігієнічні правила утримання продуктів,  кухні, та службових приміщень;

— правила особистої гігієни;

— правила використання та призначення обладнання, виробничого інвентаря, інструментів вимірювальних приладів, посуду, тари;

— дотримуватись правил охорони праці, внутрішнього розпорядку і вимог пожежної безпеки.

Характеристика процесу праці кухаря:

Види праці: ручна, механізована, автоматизована; одиночне чи масове виробництво.

Технологічний процес приготування їжі складається з кількох стадій та операцій. Кухар, насамперед, виконує такі операції:   прийом  сировини,  її  переробка, зберігання продуктів; приготування холодних закусок, гарячих страв, випічка з борошна; оформлення страв для їх роздачі. Основні операції кухар   виконує   вручну.   Але   сьогодні вже  більшість трудомістких операцій здійснюють машини, механізми та автомати.

Асортимент страв, які пропонуються відвідувачам, залежить від типу підприємства громадського харчування. Так, у ресторанах він ширший та більш різноманітний. Причому страви готують за індивідуальними замовленнями, використовуючи підвищені норми закладення продуктів. Зовсім інша ситуація в закладах громадського харчування, де виробництво носить масовий характер, зокрема, на фабриках-заготівельнях та фабриках-кухнях.

Предметами праці кухаря є:

— харчові продукти та напівфабрикати.

Засобами праці кухаря є:
— кухоний інструментарій та обладнання.

Правила прийому Документи до вступу

Кухар. Бармен. на базі 11 класів

Код ДК

5122, 5123

Термін навчання

2 роки

Форма навчання

денна

Кухар. Бармен.

Професію бармена відносять до типу професій “людина – людина”, тому що головним предметом праці для неї є людина, а головною метою праці цієї професії є оперативне обслуговування відвідувачів та розрахунок з ними. Оскільки знаряддям праці бармена яв ляються функціональні засоби: міксери, кавоварки, кухонні комбайни і він працює в приміщенні, то професія барме на відноситься до класу перетворючої, машинно-ручної праці в умовах побутового мікроклімату. Професія бармена вимагає від працівника особ ливих і суто людських рис. Професійна придатність залежить від емоційної врівноваженості, особливої чутливості, вимагає вміння встановлювати і підтримувати контакти з людьми, розумітися на їх індивідуальних особливостях.

Праця бармена повинна бути спокійною, продуманою, акуратною і артистичною.    Найперше– це максимум уваги відвідувачам. Ще задовго до того, як відвідувачі прийдуть до бару, бармен повинен підготуватись до їх зустрічі, а саме підготувати своє робоче місце таким чином, щоб інвентар, посуд і продукти були розміщені на визначених місцях за барною стійкою під рукою. Вина і інші компоненти розмістити з правої сторони робочого місця: пляшки виставити в один ряд, спочатку коньяк, горілку, ром, потім лікери, вина, перед якими ставляться графини з сиропами і соками. Зліва розмістити тацю з чистим, добре вимитим посудом, цукровий сироп, свіжі і консервовані плоди та ягоди в такій кількості, яка забезпечить безперебійну роботу бару протягом дня. В спеціальному відерці зберігаються шматочки харчового льоду.

     Основні обов’язки бармена – зустрічати гостей, знайомити їх з асортимен том і рецептурою напоїв, отримувати замовлення, готувати напої та закуски, сервірувати їх. Бармен повинен знати асортимент слабоалкогольних та алкогольних напоїв, які користуються попитом, рецептуру і способи приготування коктейлів; вимоги до інвентаря, посуду; порядок   розрахунку  з   відвідувачами; правила та температурний режим зберігання товарів; засоби та правила оформлення товару на прилавку.

Бармен повинен вміти приготувати алкогольні та слабоалкогольні напої, складати за рецептами коктейлі, змішувати, збивати, варити та розливати в спеціальний посуд суміші, зберігати продукти відповідно режиму, скласти товарний звіт, дотримуватись санітарно-гігієнічних правил обслуговування та правил безпеки праці, пожежної безпеки.

Правила прийому Документи до вступу

Перукар (перукар-модельєр). Манікюрник. на базі 11 класів

Код ДК

5141

Термін навчання

2 роки

Форма навчання

Денна

Перукар (перукар-модельєр). Манікюрник.

Перукар – це фахівець, який пройшов шлях від прикладного ремесла до вершин смаку і стилю. З тих пір, як людина вперше побачила своє відображення у дзеркальній поверхні, її бажання добре виглядати тільки посилилося. Будь-яка можливість поліпшити свою зовнішність, якось виділитися стала нагальною необхідністю. У різні часи стежити за модою могли собі дозволити лише багаті люди, а ось професія цирульника ніколи не приносила великих доходів. Лише мода була законодавицею для талантів, а історія навіть не зберегла для нас їх імена. Сьогодні ситуація змінилася. Жодна людина не обходиться в наші дні без візиту в перукарню, а слава відомих майстрів зачісок гримить на всю країну.

Так хто ж вони сьогодні – перукарі? Перукар – це одна із самих давно відомих і шанованих професій. Робота перукаря – це робота з кожною людиною окремо, що вимагає врахування його характеру, індивідуальності і смаку. Творчий процес створення зачісок і стрижок знаходиться в близькій спорідненості з творчістю в будь-якому іншому виді людської діяльності. Праця по виконанню зачісок і стрижок по суті своїй найближче до мистецтва скульптора. Зачіска – це та ж скульптура, і вона сприяє створенню його художнього образу. Для того, щоб бути хорошим перукарем, не достатньо тільки вивчити технологічну сторону виконуваних робіт, опанувати необхідні навички, потрібно розвивати в собі естетичні почуття і мислити художніми образами, знати закони поєднання стилів і кольору в одязі і зачісці. Якщо перукар домагається поєднання зачіски із зовнішністю, стильовим призначенням, одягом і макіяжем, тільки тоді він може вважати свою роботу досконалою. Краса, як відомо, врятує світ, а хороший перукар завжди даруватиме людям тільки красу і своє неповторне мистецтво!

Правила прийому Документи до вступу

Тракторист. Машиніст екскаватора одноковшового. Водій автотранспортних засобів. Машиніст дорожньо-будівельних машин. на базі 9 класів

Код ДК

8332

Термін навчання

3 роки 6 місяців

Форма навчання

Денна

Тракторист. Машиніст екскаватора одноковшового. Водій автотранспортних засобів. Машиніст дорожньо-будівельних машин.

Загальна характеристика професії

Керує екскаваторами одноковшовими, поздов-жнього копання (траншейними, дреноукладальними, каналокопальними, радіальними), ланцюговими та роторними або планувальниками під час розробляння ґрунтів у ході будівництва об’єктів і споруд різного призначення, автомобільних і залізничних доріг, різних каналів, гребель, захисних земляних дамб, інших аналогічних за складністю виконання споруд.

Машиніст дорожньо-будівельних машин – це кваліфікований робітник, який виконує дорожньо-будівельні та ремонтні роботи за допомогою спеціалізованих машин.

Машиніст дорожньо-будівельних машин монтує, регулює устаткування, встановлене на машину згідно з інструкцією щодо експлуатації, та забезпечує безперебійну його роботу. Машиніст також здійснює візуальний огляд робочої ділянки або дорожнього покриття, що підлягає ремонту або утриманню та встановлює технологічну послідовність виконання робіт залежно від їх обсягів та пори року.

Правила прийому Документи до вступу

Монтажник систем утеплення будівель. Штукатур. Маляр. на базі 9 класів

Код ДК

7133

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

Денна

Монтажник систем утеплення будівель. Штукатур. Маляр.

Штукатурка – це оздоблювальний шар, що наноситься на поверхню різних конструктивних елементів будівлі (стін, перегородок, перекриттів, колон) з метою вирівняти ці поверхні, покращити їх санітарні та теплотехнічні характеристики, надати їм певної форми та фактури. Штукатурні роботи сприяють досягненню довговічності споруд, архітектурно-декоративної привабливості.

У роботі штукатур виконує такі основані операції: виготовлення розчину з сухих готових матеріалів і сумішей; накладання розчину на поверхню, що підлягає штукатурці; вирівнювання поверхонь; опорядження колон, балок, фасадів тощо. Зміст цих операцій та техніка їх виконання залишаються незмінними протягом багатьох століть.

Правила прийому Документи до вступу

Муляр. Штукатур. Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування. на базі 9 класів

Код ДК

7133

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

Денна

Муляр. Штукатур. Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування.

Штукатурка – це оздоблювальний шар, що наноситься на поверхню різних конструктивних елементів будівлі (стін, перегородок, перекриттів, колон) з метою вирівняти ці поверхні, покращити їх санітарні та теплотехнічні характеристики, надати їм певної форми та фактури. Штукатурні роботи сприяють досягненню довговічності споруд, архітектурно-декоративної привабливості.

У роботі штукатур виконує такі основані операції: виготовлення розчину з сухих готових матеріалів і сумішей; накладання розчину на поверхню, що підлягає штукатурці; вирівнювання поверхонь; опорядження колон, балок, фасадів тощо. Зміст цих операцій та техніка їх виконання залишаються незмінними протягом багатьох століть.

Правила прийому Документи до вступу

Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних. Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення. на базі 9 класів

Код ДК

4121

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

Денна

Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних. Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення.

Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних перевіряє одержані первинні документи за формою та змістом, у разі відсутності на них обов’язкових реквізитів передає їх керівнику підрозділу (відділу, управління) бухгалтерського обліку для прийняття рішення. Систематизує одержані первинні документи, переносить інформацію, відображену в цих документах, у потрібному аналітичному розрізі у відомості (допоміжні відомості, аркуші-розшифровки), виводить підсумки цифрової інформації у цих документах за її видами, напрямами та періодами.
На документах, дані яких включено бухгалтером до облікових реєстрів, зазначає номер відповідних облікових регістрів і порядкові номери запису в них (номер рядка). Готує проміжні розрахунки, необхідні для здійснення обліку господарських операцій, та подає їх розгляд. Готує дані та форми документів для розрахункових операцій. Вносить записи в журнали обліку бланків суворої звітності, цінних паперів тощо. Здійснює реєстрацію документів бухгалтерського обліку, які надходять до підрозділу (відділу, управління). Комплектує в хронологічному порядку документи після їх оброблення, нумерує аркуші, складає внутрішній опис документів, підшиває або оправляє, оформлює обкладинку (титульний лист). Передає на зберігання або веде формування, систематизацію та зберігання справ у структурному підрозділі.

Правила прийому Документи до вступу

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. на базі 11 класів

Код ДК

7231

Термін навчання

1 рік

Форма навчання

Денна

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів.

Автомеханік – це працівник широкого профілю, який виконує операції з технічного обслуговування і ремонту автотранспортних засобів, контролює технічний стан автомобілів за допомогою діагностичного устаткування і приладів, управляє автотранспортним засобом.

Вимоги до індивідуальних особливостей спеціаліста.

Фізична витривалість і сила, хороший зір і окомір, рухливість, координованість і точність рухів кистей і пальців рук, тонка м’язова і слухова чутливість, хороша образна і оперативна пам’ять, технічний інтелект, високий об’єм і розподіл уваги, а також спостережливість, терпіння, дисциплінованість і відповідальність, швидка реакція на аварійні сигнали.

                Медичні протипоказання.

Робота не рекомендується людям, що страждають захворюванням серцево-судинної системи, органів дихання, нирок, опорно-рухового апарату, нервової системи, тим, що мають знижені показники зору і слуху, алергію.

Правила прийому Документи до вступу

Монтажник систем утеплення будівель. Штукатур. на базі 11 класів

Код ДК

7129

Термін навчання

1 рік

Форма навчання

Денна

Монтажник систем утеплення будівель. Штукатур.

Професія монтажника систем утеплення будівель сьогодні, як ніколи, актуальна, адже в країні дуже багато житла, що потребує утеплення. Система утеплення будинків – це зниження до мінімуму тепловтрат через стіни будинків, забезпечення архітектурно – естетичної виразності фасадів, що дає можливість забезпечити кожному будинку індивідуальність, подовження терміну експлуатації огороджувальних конструкцій, а в цілому забезпечення комфортного проживання мешканців будинку.

Професія монтажник систем утеплення будівель вимагає від людини наявності розвинутих психомоторних якостей, щоб працювати з ручними та електрифікованими інструментами. Тому до професійно важливих якостей для професій типу «людина – техніка» можна віднести технічне мислення, координацію рухів, схильність до технічної творчості, мати просторове уявлення, вміння розподіляти та переключати увагу.

 

Правила прийому Документи до вступу

Столяр (виготовлення меблів).Монтажник гіпсокартонних конструкцій. на базі 11 класів

Код ДК

7422

Термін навчання

1 рік

Форма навчання

Денна

Столяр (виготовлення меблів).Монтажник гіпсокартонних конструкцій.

Столяр (виготовлення меблів) – це спеціаліст, який виготовляє м’які, корпусні меблі, бере участь в будівництві: виготовляє і виконує монтаж дверей і вікон,  монтаж перегородок, урізання замків і ручок, облицювання стін дерев’яними панелями, вагон кою , а також виготовлення різноманітних виробів з дерева: крісел , вішалок, карнизів,декоративних рамок,альтанок ,садових лавок-качалок та інші вироби.

Історія професії
Мабуть, одним із найдавніших ремесел, котрі опанувала людина, було столярство. Адже саме перші матеріальні речі, котрі оточували людину, були з дерева. Люди, які вміли виготовляти їх були у великій пошані. Час минав, змінювались потреби людини, і відповідно до них сама професія удосконалювалась, ставала більш творчою та багатопрофільною.
Найбільш древніми є зразки меблів, що збереглися ще з часів Давнього Єгипту та Месопотамії, кілька тисяч років по тому.
Сьогодні столяр – робітник, котрий здійснює всі види обробки деревини.
Професія столяр (виготовлення художніх меблів) не втрачає своєї актуальності і в наш час. Будь-яке будівництво не може обійтися без умілих рук столяра, без їх кмітливості і професіоналізму.

Правила прийому Документи до вступу

Тракторист. Машиніст екскаватора одноковшового. Машиніст дорожньо-будівельних машин на базі 11 класів

Код ДК

8332

Термін навчання

1 рік 6 місяців

Форма навчання

Денна

Тракторист. Машиніст екскаватора одноковшового. Машиніст дорожньо-будівельних машин

Загальна характеристика професії

Керує екскаваторами одноковшовими, поздовжнього копання (траншейними, дреноукладальними, каналокопальними, радіальними), ланцюговими та роторними або планувальниками під час розробляння ґрунтів у ході будівництва об’єктів і споруд різного призначення, автомобільних і залізничних доріг, різних каналів, гребель, захисних земляних дамб, інших аналогічних за складністю виконання споруд.

Машиніст дорожньо-будівельних машин монтує, регулює устаткування, встановлене на машину згідно з інструкцією щодо експлуатації, та забезпечує безперебійну його роботу. Машиніст також здійснює візуальний огляд робочої ділянки або дорожнього покриття, що підлягає ремонту або утриманню та встановлює технологічну послідовність виконання робіт залежно від їх обсягів та пори року.

Правила прийому Документи до вступу

Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування. Монтажник гіпсокартонних конструкцій. Штукатур на базі 11 класів

Код ДК

7136

Термін навчання

1 рік 6 місяців

Форма навчання

Денна

Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування. Монтажник гіпсокартонних конструкцій. Штукатур

Сучасне будівництво, обслуговування житлових і виробничих будівель неможливе без фахівця даної професії. Холодне і гаряче водопостачання, водовідведення, центральне опалення – всі ці комунікації та їх безперебійне функціонування залежать від професіоналізму монтажника санітарно-технічних систем і устаткування. Сантехнічні роботи – важливий етап у будівництві, адже від їх якості залежить затишок і комфортне проживання мешканців у будинку. Монтажники не тільки проводять встановлення та регулювання нового сантехнічного обладнання, а й ремонт, профілактичне обслуговування та заміну старого обладнання на сучасне. І, хоч їхня робота малопомітна для більшості людей, без неї життя і побут будуть позбавлені всіх тих благ, до яких ми звикли і до яких ставимося, як до чогось природного і постійного.

Монтажники санітарно-технічних систем і устаткування можуть працювати на будівництві, в житлово-експлуатаційних конторах, у системах підприємств теплопостачання, водопостачання та водовідведення.

Сучасне будівництво, обслуговування житлових і виробничих будівель неможливо без сантехніка. Холодне і гаряче водопостачання, каналізація, центральне опалення – всі ці комунікації та їх безперебійне функціонування залежать від професіоналізму сантехніка.

Сантехнічні роботи – важливий етап у будівництві, адже від їх якості залежить затишок ікомфортне проживання мешканців у будинку, цілісність підлог, внутрішніх перегородок.

Сантехніки не тільки проводять монтажні та встановлювальні роботи нового сантехнічного обладнання. Величезне значення має ремонт, профілактичне обслуговування, а так само, заміна старого обладнання на нове.

Правила прийому Документи до вступу

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів. на базі 11 класів

Код ДК

7241

Термін навчання

1 рік 6 місяців

Форма навчання

Денна

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів.

Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів – це унікальний фахівець в авто бізнесі, який досконально розбирається в пристрої двигуна і його взаємодії з іншими системами автомобіля. Сучасний автосервіс неможливий без діагностики несправностей.

Діагност має дуже особливе мислення, тому що для комплексної оцінки несправностей потрібні знання про механічні прилади автомобіля, принципи роботи двигуна і його систем, електронне обладнання. Тому хороший діагност стає тільки з придбанням досвіду в різних спеціальностях сто. Професія діагноста вкрай затребувана. Адже грамотна і точна діагностика автомобіля це запорука якісного ремонту, економії часу і коштів господаря. Хорошим діагност є справжньою гордістю будь-якої станції обслуговування.

Правила прийому Документи до вступу

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Рихтувальник кузовів. Водій автотранспортних засобів. на базі 9 класів

Код ДК

7231, 7213

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

Денна

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Рихтувальник кузовів. Водій автотранспортних засобів.

Для того, щоб величезний парк автомобілів був справний та ефективно працював, потрібні працівники, котрі слідкують за станом автомобілів, усувають неполадки.

Основними операціями, які виконує слюсар з ремонту колісних транспортних засобів – розбирання, ремонт, складання, регулювання, комплексне випробування відповідно до технічних умов експлуатації агрегатів і вузлів автомобілів різних марок.

Знаряддями праці фахівця можуть бути різноманітні ручні інструменти – ключі і викрутки, молотки, пасатижі, вимірювальні пристрої, пневматичне обладнання, стенди, електричні механізми та пристрої тощо.

Предметом праці слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів є: колісні засоби, автомашини, їх агрегати, системи, механізми, окремі їх прилади, а також частини приладів і деталей.

Рихтувальник кузовів – виконує слюсарну обробку і пригонку деталей автомобіля, складає і регулює вузли і механізми, з’єднує деталі і вузли пайкою та клепанням, рихтує вм’ятини кузовів автомобілів, готує їх під пофарбування.

В ході ремонту необхідно прихвачувати деталі, вироби і конструкції у всіх просторових положеннях зварного шва, виконувати ручне дугове зварювання простих деталей в нижньому і вертикальному положенні зварного шва, наплавляти прості, невідповідальні деталі. Перед виконанням робіт необхідно готувати вироби і вузли під зварювання і зачищати шви після зварювання, забезпечувати захист шва при зварюванні в захисному газі, Нагрівати вироби і деталі перед зварюванням.

Також необхідно вміти правити під покриття облицювальні деталі та вузли кузовів вантажних автомобілів і невидові деталі та вузли кузовів легкових автомобілів за допомогою інструменту для правлення. Найчастіше виконується підгонка вузлів, дверей вантажних автомобілів з доведенням зазорів та місць сполучення.

При якісному ремонті також рекомендюється зачищати внутрішні та оплавлені припоєм місця кузовів, усувати перекоси отворів і кузова в цілому при відновленні його геометричних форм і параметрів. При важких пошкодженнях доводиться ремонтувати пошкодження деталей кузова заміною або шляхом застосування ремонтних вставок з підготовлених деталей кузова або листового металу з наданням йому форми деталі, яку відновлює.

Правила прийому Документи до вступу