Вище професійне училище №22 м.Сарни
запрошує на навчання за такими спеціальностями
На базі 9 класів
На базі 11 класів
Підвищення кваліфікації, перепідготовка та інше
№ П.П. | Назва професій | Тривалiсть | Вартість | Вид професійної підготовки |
---|
Професії
Столяр будівельний. Монтажник гіпсокартонних конструкцій.
Кухар. Кондитер.
Кухар. Бармен.
Молодший бакалавр. Будівництво та цивільна інженерія (З отриманням робітничих професій: Муляр. Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування. Штукатур).
Молодший бакалавр. Автомобільний транспорт (З отриманням робітничих професій : Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Водій автотранспортних засобів категорії “С”).
Перукар-модельєр. Манікюрник.
Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів.Водій автотранспортних засобів (категорія “С” ).Майстер з діагностики колісних транспортних засобів.
Молодший бакалавр. Автомобільний транспорт.(З отриманням робітничих професій : Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Водій автотранспортних засобів категорії “С”).
Тракторист. Машиніст екскаватора одноковшового. Водій автотранспортних засобів категорія “С” .
Штукатур. Маляр.Монтажник систем утеплення будівель.
Муляр. Штукатур. Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування.
Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних. Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення.
Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів.
Монтажник систем утеплення будівель. Штукатур.
Столяр (виготовлення меблів).Монтажник гіпсокартонних конструкцій.
Тракторист. Машиніст екскаватора одноковшового.
Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування. Монтажник гіпсокартонних конструкцій.
Код ДК
7124
Термін навчання
3 роки
Форма навчання
Денна
Столяр будівельний. Монтажник гіпсокартонних конструкцій.
Важко перерахувати всі сфери застосування столярних виробів, але особливо велике їх значення в будівництві, де неможливо обійтись без дерев’яних вікон і дверей, наличників, підлог, плінтусів. Навіть зараз, в роки широкого розмаху будівництва із збірних залізобетонних елементів, роль будівельного столяра дуже значна.
Столярне ремесло серед інших занять завжди було надзвичайно важливим, оскільки дерево споконвіку вірою і правдою служило людям. Майже все матеріальне середовище, що оточувало людину,— будинки і церкви, комори і млини, кораблі і міські укріплення, вози і сани — виготовлялось з дерева. Дерево завдяки своїм чудовим властивостям довгий час було єдиним і незамінним будівельним матеріалом, а фахівці, які з ним працювали, завжди користувалися любов’ю і повагою людей.
Для якісного виконання своїх обов’язків столяр повинен осягнути певний рівень знань та навичок. Так, наприклад, столяр будівельний 3-го розряду повинен виконувати прості столярні роботи, обробляти деревину електрифікованим інструментом та вручну, виготовляти та встановлювати прості столярні вироби.
Він повинен:
-знати: основні породи та дефекти деревини, правила застосування електрифікованого інструменту, технічні умови виробництва і приймання столярних робіт, володіти навичками роботи з електротехнікою, технічними кресленнями, виконувати норми та правила охорони та гігієни праці, виробничої санітарії;
-вміти: виготовляти вручну та встановлювати прямолінійні столярні тяги, прямолінійні поручні простого профілю, виготовляти прямолінійні заготовки столярних виробів із застосуванням механізованого інструменту чи вручну, зачищати деталі після механічної обробки, встановлювати накладні віконні та дверні набори з припасовуванням їх на місці, вирізати сучки та засмоли.
У межах професійно-кваліфікаційних вимог до столярів 2-го — 6-го розрядів потрібно знати технічні характеристики і правила регулювання деревообробних верстатів, технологічний процес виготовлення меблів та інших виробів, правила заточування і налагодження столярного інструменту, припуски і допуски на обробку, вимоги до поверхонь деталей, основні породи, властивості і дефекти деревини, властивості клеїв, види столярних з’єднань, способи ремонту, реставрації і вимоги до якості меблів, правила читання креслень.
Праця столяра може бути ручною, механізованою, а при роботі в умовах промислового виробництва (завод, комбінат, фабрика) і автоматизованою.
Столярні вироби для будов, меблі, предмети домашнього вжитку тощо, що є продукцією великих промислових підприємств, спеціалізованих цехів і майстерень, виготовляються масово, а розміри партій цих виробів залежать від виробничих потужностей та ринків збуту. Експериментальні цехи, невеликі майстерні і дільниці можуть виготовляти столярні вироби, особливо художні, одинично. Так само працюють і столяри, які займаються підприємництвом.
Темп і ритм столярних робіт залежать від того, в яких умовах проходить виробництво: заводських із застосуванням високопродуктивних верстатів або у невеликій майстерні, де вони задаються виключно індивідуальними особливостями столяра.
Код ДК
585
Термін навчання
3 роки
Форма навчання
денна
Кухар. Кондитер.
Кухар – це людина, професією якого є приготування їжі.
Основний зміст функціональних обов’язків кухаря залежить від того, який кваліфікаційний розряд йому присвоєно.
Сучасний кухар повинен знати:
— технологію приготування усіх видів страв та кулінарних виробів, особливості приготування національних, фірмових страв та страв іноземних кухонь;
— правила оформлення та подачі порційних страв та страв на замовлення;
— правила складання банкетного меню;
— приготування різних видів тіста та виробів з нього;
— основи, значення та технологію приготування дієтичного та дитячого харчування;
— ознаки доброякісності харчових продуктів та органолептичні методи їх визначення;
— умови, строки зберігання та реалізації сирої та готової продукції, напівфабрикатів;
— вихід готових виробів;
— санітарно-гігієнічні правила утримання продуктів, кухні, та службових приміщень;
— правила особистої гігієни;
— правила використання та призначення обладнання, виробничого інвентаря, інструментів вимірювальних приладів, посуду, тари;
— дотримуватись правил охорони праці, внутрішнього розпорядку і вимог пожежної безпеки.
Характеристика процесу праці кухаря:
Види праці: ручна, механізована, автоматизована; одиночне чи масове виробництво.
Технологічний процес приготування їжі складається з кількох стадій та операцій. Кухар, насамперед, виконує такі операції: прийом сировини, її переробка, зберігання продуктів; приготування холодних закусок, гарячих страв, випічка з борошна; оформлення страв для їх роздачі. Основні операції кухар виконує вручну. Але сьогодні вже більшість трудомістких операцій здійснюють машини, механізми та автомати.
Асортимент страв, які пропонуються відвідувачам, залежить від типу підприємства громадського харчування. Так, у ресторанах він ширший та більш різноманітний. Причому страви готують за індивідуальними замовленнями, використовуючи підвищені норми закладення продуктів. Зовсім інша ситуація в закладах громадського харчування, де виробництво носить масовий характер, зокрема, на фабриках-заготівельнях та фабриках-кухнях.
Предметами праці кухаря є:
— харчові продукти та напівфабрикати.
Засобами праці кухаря є:
— кухоний інструментарій та обладнання.
Код ДК
766
Термін навчання
2 роки
Форма навчання
денна
Кухар. Бармен.
Професію бармена відносять до типу професій “людина – людина”, тому що головним предметом праці для неї є людина, а головною метою праці цієї професії є оперативне обслуговування відвідувачів та розрахунок з ними. Оскільки знаряддям праці бармена яв ляються функціональні засоби: міксери, кавоварки, кухонні комбайни і він працює в приміщенні, то професія барме на відноситься до класу перетворючої, машинно-ручної праці в умовах побутового мікроклімату. Професія бармена вимагає від працівника особ ливих і суто людських рис. Професійна придатність залежить від емоційної врівноваженості, особливої чутливості, вимагає вміння встановлювати і підтримувати контакти з людьми, розумітися на їх індивідуальних особливостях.
Праця бармена повинна бути спокійною, продуманою, акуратною і артистичною. Найперше– це максимум уваги відвідувачам. Ще задовго до того, як відвідувачі прийдуть до бару, бармен повинен підготуватись до їх зустрічі, а саме підготувати своє робоче місце таким чином, щоб інвентар, посуд і продукти були розміщені на визначених місцях за барною стійкою під рукою. Вина і інші компоненти розмістити з правої сторони робочого місця: пляшки виставити в один ряд, спочатку коньяк, горілку, ром, потім лікери, вина, перед якими ставляться графини з сиропами і соками. Зліва розмістити тацю з чистим, добре вимитим посудом, цукровий сироп, свіжі і консервовані плоди та ягоди в такій кількості, яка забезпечить безперебійну роботу бару протягом дня. В спеціальному відерці зберігаються шматочки харчового льоду.
Основні обов’язки бармена – зустрічати гостей, знайомити їх з асортимен том і рецептурою напоїв, отримувати замовлення, готувати напої та закуски, сервірувати їх. Бармен повинен знати асортимент слабоалкогольних та алкогольних напоїв, які користуються попитом, рецептуру і способи приготування коктейлів; вимоги до інвентаря, посуду; порядок розрахунку з відвідувачами; правила та температурний режим зберігання товарів; засоби та правила оформлення товару на прилавку.
Бармен повинен вміти приготувати алкогольні та слабоалкогольні напої, складати за рецептами коктейлі, змішувати, збивати, варити та розливати в спеціальний посуд суміші, зберігати продукти відповідно режиму, скласти товарний звіт, дотримуватись санітарно-гігієнічних правил обслуговування та правил безпеки праці, пожежної безпеки.
Код ДК
192
Термін навчання
5 років
Форма навчання
денна
Молодший бакалавр. Будівництво та цивільна інженерія (З отриманням робітничих професій: Муляр. Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування. Штукатур).
Будівельна справа – це зведення житлових та цивільних будинків і споруд, промислових, сільськогосподарських, гідротехнічних та інженерних споруд і об’єктів – мости, тунелі, шлюзи, аеродроми, домни, шахти, річкові порти тощо. Зазвичай – всі ці роботи і процеси розглядаються у такому терміні як будівництво.
Будівництво – це одна з важливих областей творчої діяльності людини. Це – галузь матеріального виробництва, продукцією якого є закінчені будівництвом і підготовлені для експлуатації виробничі підприємства, житлові будинки, громадські будинки і споруди та інші об’єкти. Будівництво визначає рівень розвитку любого суспільства та умови життя людини.
Будівництво – це багатофункціональна система з великою кількістю зв’язків і залежностей, що є самостійною галуззю народного господарства і охоплює нове будівництво, реконструкцію, ремонт і реставрацію будівель і споруд.
Основне завдання будівництва – створення і поновлення основних фондів народного господарства, що призначаються для розвитку громадського виробництва та вирішення національних проблем. Основні фонди, або засоби праці, складають головну частину національного багатства країни. До них в першу чергу відносяться виробничі будинки і споруди, а разом з житловими масивами вони формують середовище у якому живе людина.
Будівництво тісно пов’язане з промисловістю, транспортом, сільським господарством, наукою, обороною і невиробничою сферами.
Код ДК
274
Термін навчання
5 років
Форма навчання
денна
Молодший бакалавр. Автомобільний транспорт (З отриманням робітничих професій : Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Водій автотранспортних засобів категорії “С”).
Автомеханік – це працівник широкого профілю, який виконує операції з технічного обслуговування і ремонту автотранспортних засобів, контролює технічний стан автомобілів за допомогою діагностичного устаткування і приладів, управляє автотранспортним засобом.
Вимоги до індивідуальних особливостей спеціаліста.
Фізична витривалість і сила, хороший зір і окомір, рухливість, координованість і точність рухів кистей і пальців рук, тонка м’язова і слухова чутливість, хороша образна і оперативна пам’ять, технічний інтелект, високий об’єм і розподіл уваги, а також спостережливість, терпіння, дисциплінованість і відповідальність, швидка реакція на аварійні сигнали.
Медичні протипоказання.
Робота не рекомендується людям, що страждають захворюванням серцево-судинної системи, органів дихання, нирок, опорно-рухового апарату, нервової системи, тим, що мають знижені показники зору і слуху, алергію.
Код ДК
5141
Термін навчання
2 роки
Форма навчання
Денна
Перукар-модельєр. Манікюрник.
Перукар – це фахівець, який пройшов шлях від прикладного ремесла до вершин смаку і стилю. З тих пір, як людина вперше побачила своє відображення у дзеркальній поверхні, її бажання добре виглядати тільки посилилося. Будь-яка можливість поліпшити свою зовнішність, якось виділитися стала нагальною необхідністю. У різні часи стежити за модою могли собі дозволити лише багаті люди, а ось професія цирульника ніколи не приносила великих доходів. Лише мода була законодавицею для талантів, а історія навіть не зберегла для нас їх імена. Сьогодні ситуація змінилася. Жодна людина не обходиться в наші дні без візиту в перукарню, а слава відомих майстрів зачісок гримить на всю країну.
Так хто ж вони сьогодні – перукарі? Перукар – це одна із самих давно відомих і шанованих професій. Робота перукаря – це робота з кожною людиною окремо, що вимагає врахування його характеру, індивідуальності і смаку. Творчий процес створення зачісок і стрижок знаходиться в близькій спорідненості з творчістю в будь-якому іншому виді людської діяльності. Праця по виконанню зачісок і стрижок по суті своїй найближче до мистецтва скульптора. Зачіска – це та ж скульптура, і вона сприяє створенню його художнього образу. Для того, щоб бути хорошим перукарем, не достатньо тільки вивчити технологічну сторону виконуваних робіт, опанувати необхідні навички, потрібно розвивати в собі естетичні почуття і мислити художніми образами, знати закони поєднання стилів і кольору в одязі і зачісці. Якщо перукар домагається поєднання зачіски із зовнішністю, стильовим призначенням, одягом і макіяжем, тільки тоді він може вважати свою роботу досконалою. Краса, як відомо, врятує світ, а хороший перукар завжди даруватиме людям тільки красу і своє неповторне мистецтво!
Код ДК
7231
Термін навчання
3 роки
Форма навчання
Денна
Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів.Водій автотранспортних засобів (категорія “С” ).Майстер з діагностики колісних транспортних засобів.
Автомеханік – це працівник широкого профілю, який виконує операції з технічного обслуговування і ремонту автотранспортних засобів, контролює технічний стан автомобілів за допомогою діагностичного устаткування і приладів, управляє автотранспортним засобом.
Вимоги до індивідуальних особливостей спеціаліста.
Фізична витривалість і сила, хороший зір і окомір, рухливість, координованість і точність рухів кистей і пальців рук, тонка м’язова і слухова чутливість, хороша образна і оперативна пам’ять, технічний інтелект, високий об’єм і розподіл уваги, а також спостережливість, терпіння, дисциплінованість і відповідальність, швидка реакція на аварійні сигнали.
Медичні протипоказання.
Робота не рекомендується людям, що страждають захворюванням серцево-судинної системи, органів дихання, нирок, опорно-рухового апарату, нервової системи, тим, що мають знижені показники зору і слуху, алергію.
Код ДК
274
Термін навчання
2 роки
Форма навчання
Денна
Молодший бакалавр. Автомобільний транспорт.(З отриманням робітничих професій : Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Водій автотранспортних засобів категорії “С”).
Автомеханік – це працівник широкого профілю, який виконує операції з технічного обслуговування і ремонту автотранспортних засобів, контролює технічний стан автомобілів за допомогою діагностичного устаткування і приладів, управляє автотранспортним засобом.
Вимоги до індивідуальних особливостей спеціаліста.
Фізична витривалість і сила, хороший зір і окомір, рухливість, координованість і точність рухів кистей і пальців рук, тонка м’язова і слухова чутливість, хороша образна і оперативна пам’ять, технічний інтелект, високий об’єм і розподіл уваги, а також спостережливість, терпіння, дисциплінованість і відповідальність, швидка реакція на аварійні сигнали.
Медичні протипоказання.
Робота не рекомендується людям, що страждають захворюванням серцево-судинної системи, органів дихання, нирок, опорно-рухового апарату, нервової системи, тим, що мають знижені показники зору і слуху, алергію.
Код ДК
8332
Термін навчання
3 роки
Форма навчання
Денна
Тракторист. Машиніст екскаватора одноковшового. Водій автотранспортних засобів категорія “С” .
Загальна характеристика професії
Керує екскаваторами одноковшовими, поздов-жнього копання (траншейними, дреноукладальними, каналокопальними, радіальними), ланцюговими та роторними або планувальниками під час розробляння ґрунтів у ході будівництва об’єктів і споруд різного призначення, автомобільних і залізничних доріг, різних каналів, гребель, захисних земляних дамб, інших аналогічних за складністю виконання споруд.
Код ДК
7133
Термін навчання
3
Форма навчання
Денна
Штукатур. Маляр.Монтажник систем утеплення будівель.
Штукатурка – це оздоблювальний шар, що наноситься на поверхню різних конструктивних елементів будівлі (стін, перегородок, перекриттів, колон) з метою вирівняти ці поверхні, покращити їх санітарні та теплотехнічні характеристики, надати їм певної форми та фактури. Штукатурні роботи сприяють досягненню довговічності споруд, архітектурно-декоративної привабливості.
У роботі штукатур виконує такі основані операції: виготовлення розчину з сухих готових матеріалів і сумішей; накладання розчину на поверхню, що підлягає штукатурці; вирівнювання поверхонь; опорядження колон, балок, фасадів тощо. Зміст цих операцій та техніка їх виконання залишаються незмінними протягом багатьох століть.
Код ДК
7133
Термін навчання
3 роки
Форма навчання
Денна
Муляр. Штукатур. Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування.
Штукатурка – це оздоблювальний шар, що наноситься на поверхню різних конструктивних елементів будівлі (стін, перегородок, перекриттів, колон) з метою вирівняти ці поверхні, покращити їх санітарні та теплотехнічні характеристики, надати їм певної форми та фактури. Штукатурні роботи сприяють досягненню довговічності споруд, архітектурно-декоративної привабливості.
У роботі штукатур виконує такі основані операції: виготовлення розчину з сухих готових матеріалів і сумішей; накладання розчину на поверхню, що підлягає штукатурці; вирівнювання поверхонь; опорядження колон, балок, фасадів тощо. Зміст цих операцій та техніка їх виконання залишаються незмінними протягом багатьох століть.
Код ДК
4121
Термін навчання
3 роки
Форма навчання
Денна
Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних. Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення.
Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних перевіряє одержані первинні документи за формою та змістом, у разі відсутності на них обов’язкових реквізитів передає їх керівнику підрозділу (відділу, управління) бухгалтерського обліку для прийняття рішення. Систематизує одержані первинні документи, переносить інформацію, відображену в цих документах, у потрібному аналітичному розрізі у відомості (допоміжні відомості, аркуші-розшифровки), виводить підсумки цифрової інформації у цих документах за її видами, напрямами та періодами.
На документах, дані яких включено бухгалтером до облікових реєстрів, зазначає номер відповідних облікових регістрів і порядкові номери запису в них (номер рядка). Готує проміжні розрахунки, необхідні для здійснення обліку господарських операцій, та подає їх розгляд. Готує дані та форми документів для розрахункових операцій. Вносить записи в журнали обліку бланків суворої звітності, цінних паперів тощо. Здійснює реєстрацію документів бухгалтерського обліку, які надходять до підрозділу (відділу, управління). Комплектує в хронологічному порядку документи після їх оброблення, нумерує аркуші, складає внутрішній опис документів, підшиває або оправляє, оформлює обкладинку (титульний лист). Передає на зберігання або веде формування, систематизацію та зберігання справ у структурному підрозділі.
Код ДК
7231
Термін навчання
2 роки
Форма навчання
Денна
Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів.
Автомеханік – це працівник широкого профілю, який виконує операції з технічного обслуговування і ремонту автотранспортних засобів, контролює технічний стан автомобілів за допомогою діагностичного устаткування і приладів, управляє автотранспортним засобом.
Вимоги до індивідуальних особливостей спеціаліста.
Фізична витривалість і сила, хороший зір і окомір, рухливість, координованість і точність рухів кистей і пальців рук, тонка м’язова і слухова чутливість, хороша образна і оперативна пам’ять, технічний інтелект, високий об’єм і розподіл уваги, а також спостережливість, терпіння, дисциплінованість і відповідальність, швидка реакція на аварійні сигнали.
Медичні протипоказання.
Робота не рекомендується людям, що страждають захворюванням серцево-судинної системи, органів дихання, нирок, опорно-рухового апарату, нервової системи, тим, що мають знижені показники зору і слуху, алергію.
Код ДК
7129
Термін навчання
2 роки
Форма навчання
Денна
Монтажник систем утеплення будівель. Штукатур.
Професія монтажника систем утеплення будівель сьогодні, як ніколи, актуальна, адже в країні дуже багато житла, що потребує утеплення. Система утеплення будинків – це зниження до мінімуму тепловтрат через стіни будинків, забезпечення архітектурно – естетичної виразності фасадів, що дає можливість забезпечити кожному будинку індивідуальність, подовження терміну експлуатації огороджувальних конструкцій, а в цілому забезпечення комфортного проживання мешканців будинку.
Професія монтажник систем утеплення будівель вимагає від людини наявності розвинутих психомоторних якостей, щоб працювати з ручними та електрифікованими інструментами. Тому до професійно важливих якостей для професій типу «людина – техніка» можна віднести технічне мислення, координацію рухів, схильність до технічної творчості, мати просторове уявлення, вміння розподіляти та переключати увагу.
Серед рис характеру важливим є витримка, акуратність, самостійність, наполегливість та відповідальність,просторова уява, технічне мислення, стійка увага, наочно-образна пам’ять (для планування і контролю всієї роботи), здатність працювати на висоті.
Код ДК
7422
Термін навчання
2 роки
Форма навчання
Денна
Столяр (виготовлення меблів).Монтажник гіпсокартонних конструкцій.
Столяр (виготовлення меблів) – це спеціаліст, який виготовляє м’які, корпусні меблі, бере участь в будівництві: виготовляє і виконує монтаж дверей і вікон, монтаж перегородок, урізання замків і ручок, облицювання стін дерев’яними панелями, вагон кою , а також виготовлення різноманітних виробів з дерева: крісел , вішалок, карнизів,декоративних рамок,альтанок ,садових лавок-качалок та інші вироби.
Історія професії
Мабуть, одним із найдавніших ремесел, котрі опанувала людина, було столярство. Адже саме перші матеріальні речі, котрі оточували людину, були з дерева. Люди, які вміли виготовляти їх були у великій пошані. Час минав, змінювались потреби людини, і відповідно до них сама професія удосконалювалась, ставала більш творчою та багатопрофільною.
Найбільш древніми є зразки меблів, що збереглися ще з часів Давнього Єгипту та Месопотамії, кілька тисяч років по тому.
Сьогодні столяр – робітник, котрий здійснює всі види обробки деревини.
Професія столяр (виготовлення художніх меблів) не втрачає своєї актуальності і в наш час. Будь-яке будівництво не може обійтися без умілих рук столяра, без їх кмітливості і професіоналізму.
Код ДК
8332
Термін навчання
2 роки
Форма навчання
Денна
Тракторист. Машиніст екскаватора одноковшового.
Загальна характеристика професії
Керує екскаваторами одноковшовими, поздов-жнього копання (траншейними, дреноукладальними, каналокопальними, радіальними), ланцюговими та роторними або планувальниками під час розробляння ґрунтів у ході будівництва об’єктів і споруд різного призначення, автомобільних і залізничних доріг, різних каналів, гребель, захисних земляних дамб, інших аналогічних за складністю виконання споруд.
Код ДК
7136
Термін навчання
2 роки
Форма навчання
Денна
Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування. Монтажник гіпсокартонних конструкцій.
Сучасне будівництво, обслуговування житлових і виробничих будівель неможливе без фахівця даної професії. Холодне і гаряче водопостачання, водовідведення, центральне опалення – всі ці комунікації та їх безперебійне функціонування залежать від професіоналізму монтажника санітарно-технічних систем і устаткування. Сантехнічні роботи – важливий етап у будівництві, адже від їх якості залежить затишок і комфортне проживання мешканців у будинку. Монтажники не тільки проводять встановлення та регулювання нового сантехнічного обладнання, а й ремонт, профілактичне обслуговування та заміну старого обладнання на сучасне. І, хоч їхня робота малопомітна для більшості людей, без неї життя і побут будуть позбавлені всіх тих благ, до яких ми звикли і до яких ставимося, як до чогось природного і постійного.
Монтажники санітарно-технічних систем і устаткування можуть працювати на будівництві, в житлово-експлуатаційних конторах, у системах підприємств теплопостачання, водопостачання та водовідведення
Сучасне будівництво, обслуговування житлових і виробничих будівель неможливо без сантехніка. Холодне і гаряче водопостачання, каналізація, центральне опалення – всі ці комунікації та їх безперебійне функціонування залежать від професіоналізму сантехніка.
Сантехнічні роботи – важливий етап у будівництві, адже від їх якості залежить затишок ікомфортне проживання мешканців у будинку, цілісність підлог, внутрішніх перегородок.
Сантехніки не тільки проводять монтажні та встановлювальні роботи нового сантехнічного обладнання. Величезне значення має ремонт, профілактичне обслуговування, а так само, заміна старого обладнання на нове.
Столяр будівельний. Монтажник гіпсокартонних конструкцій. на базі 9 класів
Код ДК
7124
Термін навчання
3 роки
Форма навчання
Денна
Столяр будівельний. Монтажник гіпсокартонних конструкцій.
Важко перерахувати всі сфери застосування столярних виробів, але особливо велике їх значення в будівництві, де неможливо обійтись без дерев’яних вікон і дверей, наличників, підлог, плінтусів. Навіть зараз, в роки широкого розмаху будівництва із збірних залізобетонних елементів, роль будівельного столяра дуже значна.
Столярне ремесло серед інших занять завжди було надзвичайно важливим, оскільки дерево споконвіку вірою і правдою служило людям. Майже все матеріальне середовище, що оточувало людину,— будинки і церкви, комори і млини, кораблі і міські укріплення, вози і сани — виготовлялось з дерева. Дерево завдяки своїм чудовим властивостям довгий час було єдиним і незамінним будівельним матеріалом, а фахівці, які з ним працювали, завжди користувалися любов’ю і повагою людей.
Для якісного виконання своїх обов’язків столяр повинен осягнути певний рівень знань та навичок. Так, наприклад, столяр будівельний 3-го розряду повинен виконувати прості столярні роботи, обробляти деревину електрифікованим інструментом та вручну, виготовляти та встановлювати прості столярні вироби.
Він повинен:
-знати: основні породи та дефекти деревини, правила застосування електрифікованого інструменту, технічні умови виробництва і приймання столярних робіт, володіти навичками роботи з електротехнікою, технічними кресленнями, виконувати норми та правила охорони та гігієни праці, виробничої санітарії;
-вміти: виготовляти вручну та встановлювати прямолінійні столярні тяги, прямолінійні поручні простого профілю, виготовляти прямолінійні заготовки столярних виробів із застосуванням механізованого інструменту чи вручну, зачищати деталі після механічної обробки, встановлювати накладні віконні та дверні набори з припасовуванням їх на місці, вирізати сучки та засмоли.
У межах професійно-кваліфікаційних вимог до столярів 2-го — 6-го розрядів потрібно знати технічні характеристики і правила регулювання деревообробних верстатів, технологічний процес виготовлення меблів та інших виробів, правила заточування і налагодження столярного інструменту, припуски і допуски на обробку, вимоги до поверхонь деталей, основні породи, властивості і дефекти деревини, властивості клеїв, види столярних з’єднань, способи ремонту, реставрації і вимоги до якості меблів, правила читання креслень.
Праця столяра може бути ручною, механізованою, а при роботі в умовах промислового виробництва (завод, комбінат, фабрика) і автоматизованою.
Столярні вироби для будов, меблі, предмети домашнього вжитку тощо, що є продукцією великих промислових підприємств, спеціалізованих цехів і майстерень, виготовляються масово, а розміри партій цих виробів залежать від виробничих потужностей та ринків збуту. Експериментальні цехи, невеликі майстерні і дільниці можуть виготовляти столярні вироби, особливо художні, одинично. Так само працюють і столяри, які займаються підприємництвом.
Темп і ритм столярних робіт залежать від того, в яких умовах проходить виробництво: заводських із застосуванням високопродуктивних верстатів або у невеликій майстерні, де вони задаються виключно індивідуальними особливостями столяра.
Кухар. Кондитер. на базі 9 класів
Код ДК
585
Термін навчання
3 роки
Форма навчання
денна
Кухар. Кондитер.
Кухар – це людина, професією якого є приготування їжі.
Основний зміст функціональних обов’язків кухаря залежить від того, який кваліфікаційний розряд йому присвоєно.
Сучасний кухар повинен знати:
— технологію приготування усіх видів страв та кулінарних виробів, особливості приготування національних, фірмових страв та страв іноземних кухонь;
— правила оформлення та подачі порційних страв та страв на замовлення;
— правила складання банкетного меню;
— приготування різних видів тіста та виробів з нього;
— основи, значення та технологію приготування дієтичного та дитячого харчування;
— ознаки доброякісності харчових продуктів та органолептичні методи їх визначення;
— умови, строки зберігання та реалізації сирої та готової продукції, напівфабрикатів;
— вихід готових виробів;
— санітарно-гігієнічні правила утримання продуктів, кухні, та службових приміщень;
— правила особистої гігієни;
— правила використання та призначення обладнання, виробничого інвентаря, інструментів вимірювальних приладів, посуду, тари;
— дотримуватись правил охорони праці, внутрішнього розпорядку і вимог пожежної безпеки.
Характеристика процесу праці кухаря:
Види праці: ручна, механізована, автоматизована; одиночне чи масове виробництво.
Технологічний процес приготування їжі складається з кількох стадій та операцій. Кухар, насамперед, виконує такі операції: прийом сировини, її переробка, зберігання продуктів; приготування холодних закусок, гарячих страв, випічка з борошна; оформлення страв для їх роздачі. Основні операції кухар виконує вручну. Але сьогодні вже більшість трудомістких операцій здійснюють машини, механізми та автомати.
Асортимент страв, які пропонуються відвідувачам, залежить від типу підприємства громадського харчування. Так, у ресторанах він ширший та більш різноманітний. Причому страви готують за індивідуальними замовленнями, використовуючи підвищені норми закладення продуктів. Зовсім інша ситуація в закладах громадського харчування, де виробництво носить масовий характер, зокрема, на фабриках-заготівельнях та фабриках-кухнях.
Предметами праці кухаря є:
— харчові продукти та напівфабрикати.
Засобами праці кухаря є:
— кухоний інструментарій та обладнання.
Кухар. Бармен. на базі 11 класів
Код ДК
766
Термін навчання
2 роки
Форма навчання
денна
Кухар. Бармен.
Професію бармена відносять до типу професій “людина – людина”, тому що головним предметом праці для неї є людина, а головною метою праці цієї професії є оперативне обслуговування відвідувачів та розрахунок з ними. Оскільки знаряддям праці бармена яв ляються функціональні засоби: міксери, кавоварки, кухонні комбайни і він працює в приміщенні, то професія барме на відноситься до класу перетворючої, машинно-ручної праці в умовах побутового мікроклімату. Професія бармена вимагає від працівника особ ливих і суто людських рис. Професійна придатність залежить від емоційної врівноваженості, особливої чутливості, вимагає вміння встановлювати і підтримувати контакти з людьми, розумітися на їх індивідуальних особливостях.
Праця бармена повинна бути спокійною, продуманою, акуратною і артистичною. Найперше– це максимум уваги відвідувачам. Ще задовго до того, як відвідувачі прийдуть до бару, бармен повинен підготуватись до їх зустрічі, а саме підготувати своє робоче місце таким чином, щоб інвентар, посуд і продукти були розміщені на визначених місцях за барною стійкою під рукою. Вина і інші компоненти розмістити з правої сторони робочого місця: пляшки виставити в один ряд, спочатку коньяк, горілку, ром, потім лікери, вина, перед якими ставляться графини з сиропами і соками. Зліва розмістити тацю з чистим, добре вимитим посудом, цукровий сироп, свіжі і консервовані плоди та ягоди в такій кількості, яка забезпечить безперебійну роботу бару протягом дня. В спеціальному відерці зберігаються шматочки харчового льоду.
Основні обов’язки бармена – зустрічати гостей, знайомити їх з асортимен том і рецептурою напоїв, отримувати замовлення, готувати напої та закуски, сервірувати їх. Бармен повинен знати асортимент слабоалкогольних та алкогольних напоїв, які користуються попитом, рецептуру і способи приготування коктейлів; вимоги до інвентаря, посуду; порядок розрахунку з відвідувачами; правила та температурний режим зберігання товарів; засоби та правила оформлення товару на прилавку.
Бармен повинен вміти приготувати алкогольні та слабоалкогольні напої, складати за рецептами коктейлі, змішувати, збивати, варити та розливати в спеціальний посуд суміші, зберігати продукти відповідно режиму, скласти товарний звіт, дотримуватись санітарно-гігієнічних правил обслуговування та правил безпеки праці, пожежної безпеки.
Молодший бакалавр. Будівництво та цивільна інженерія (З отриманням робітничих професій: Муляр. Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування. Штукатур). на базі 9 класів
Код ДК
192
Термін навчання
5 років
Форма навчання
денна
Молодший бакалавр. Будівництво та цивільна інженерія (З отриманням робітничих професій: Муляр. Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування. Штукатур).
Будівельна справа – це зведення житлових та цивільних будинків і споруд, промислових, сільськогосподарських, гідротехнічних та інженерних споруд і об’єктів – мости, тунелі, шлюзи, аеродроми, домни, шахти, річкові порти тощо. Зазвичай – всі ці роботи і процеси розглядаються у такому терміні як будівництво.
Будівництво – це одна з важливих областей творчої діяльності людини. Це – галузь матеріального виробництва, продукцією якого є закінчені будівництвом і підготовлені для експлуатації виробничі підприємства, житлові будинки, громадські будинки і споруди та інші об’єкти. Будівництво визначає рівень розвитку любого суспільства та умови життя людини.
Будівництво – це багатофункціональна система з великою кількістю зв’язків і залежностей, що є самостійною галуззю народного господарства і охоплює нове будівництво, реконструкцію, ремонт і реставрацію будівель і споруд.
Основне завдання будівництва – створення і поновлення основних фондів народного господарства, що призначаються для розвитку громадського виробництва та вирішення національних проблем. Основні фонди, або засоби праці, складають головну частину національного багатства країни. До них в першу чергу відносяться виробничі будинки і споруди, а разом з житловими масивами вони формують середовище у якому живе людина.
Будівництво тісно пов’язане з промисловістю, транспортом, сільським господарством, наукою, обороною і невиробничою сферами.
Молодший бакалавр. Автомобільний транспорт (З отриманням робітничих професій : Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Водій автотранспортних засобів категорії “С”). на базі 9 класів
Код ДК
274
Термін навчання
5 років
Форма навчання
денна
Молодший бакалавр. Автомобільний транспорт (З отриманням робітничих професій : Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Водій автотранспортних засобів категорії “С”).
Автомеханік – це працівник широкого профілю, який виконує операції з технічного обслуговування і ремонту автотранспортних засобів, контролює технічний стан автомобілів за допомогою діагностичного устаткування і приладів, управляє автотранспортним засобом.
Вимоги до індивідуальних особливостей спеціаліста.
Фізична витривалість і сила, хороший зір і окомір, рухливість, координованість і точність рухів кистей і пальців рук, тонка м’язова і слухова чутливість, хороша образна і оперативна пам’ять, технічний інтелект, високий об’єм і розподіл уваги, а також спостережливість, терпіння, дисциплінованість і відповідальність, швидка реакція на аварійні сигнали.
Медичні протипоказання.
Робота не рекомендується людям, що страждають захворюванням серцево-судинної системи, органів дихання, нирок, опорно-рухового апарату, нервової системи, тим, що мають знижені показники зору і слуху, алергію.
Перукар-модельєр. Манікюрник. на базі 11 класів
Код ДК
5141
Термін навчання
2 роки
Форма навчання
Денна
Перукар-модельєр. Манікюрник.
Перукар – це фахівець, який пройшов шлях від прикладного ремесла до вершин смаку і стилю. З тих пір, як людина вперше побачила своє відображення у дзеркальній поверхні, її бажання добре виглядати тільки посилилося. Будь-яка можливість поліпшити свою зовнішність, якось виділитися стала нагальною необхідністю. У різні часи стежити за модою могли собі дозволити лише багаті люди, а ось професія цирульника ніколи не приносила великих доходів. Лише мода була законодавицею для талантів, а історія навіть не зберегла для нас їх імена. Сьогодні ситуація змінилася. Жодна людина не обходиться в наші дні без візиту в перукарню, а слава відомих майстрів зачісок гримить на всю країну.
Так хто ж вони сьогодні – перукарі? Перукар – це одна із самих давно відомих і шанованих професій. Робота перукаря – це робота з кожною людиною окремо, що вимагає врахування його характеру, індивідуальності і смаку. Творчий процес створення зачісок і стрижок знаходиться в близькій спорідненості з творчістю в будь-якому іншому виді людської діяльності. Праця по виконанню зачісок і стрижок по суті своїй найближче до мистецтва скульптора. Зачіска – це та ж скульптура, і вона сприяє створенню його художнього образу. Для того, щоб бути хорошим перукарем, не достатньо тільки вивчити технологічну сторону виконуваних робіт, опанувати необхідні навички, потрібно розвивати в собі естетичні почуття і мислити художніми образами, знати закони поєднання стилів і кольору в одязі і зачісці. Якщо перукар домагається поєднання зачіски із зовнішністю, стильовим призначенням, одягом і макіяжем, тільки тоді він може вважати свою роботу досконалою. Краса, як відомо, врятує світ, а хороший перукар завжди даруватиме людям тільки красу і своє неповторне мистецтво!
Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів.Водій автотранспортних засобів (категорія “С” ).Майстер з діагностики колісних транспортних засобів. на базі 9 класів
Код ДК
7231
Термін навчання
3 роки
Форма навчання
Денна
Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів.Водій автотранспортних засобів (категорія “С” ).Майстер з діагностики колісних транспортних засобів.
Автомеханік – це працівник широкого профілю, який виконує операції з технічного обслуговування і ремонту автотранспортних засобів, контролює технічний стан автомобілів за допомогою діагностичного устаткування і приладів, управляє автотранспортним засобом.
Вимоги до індивідуальних особливостей спеціаліста.
Фізична витривалість і сила, хороший зір і окомір, рухливість, координованість і точність рухів кистей і пальців рук, тонка м’язова і слухова чутливість, хороша образна і оперативна пам’ять, технічний інтелект, високий об’єм і розподіл уваги, а також спостережливість, терпіння, дисциплінованість і відповідальність, швидка реакція на аварійні сигнали.
Медичні протипоказання.
Робота не рекомендується людям, що страждають захворюванням серцево-судинної системи, органів дихання, нирок, опорно-рухового апарату, нервової системи, тим, що мають знижені показники зору і слуху, алергію.
Молодший бакалавр. Автомобільний транспорт.(З отриманням робітничих професій : Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Водій автотранспортних засобів категорії “С”). на базі 11 класів
Код ДК
274
Термін навчання
2 роки
Форма навчання
Денна
Молодший бакалавр. Автомобільний транспорт.(З отриманням робітничих професій : Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Водій автотранспортних засобів категорії “С”).
Автомеханік – це працівник широкого профілю, який виконує операції з технічного обслуговування і ремонту автотранспортних засобів, контролює технічний стан автомобілів за допомогою діагностичного устаткування і приладів, управляє автотранспортним засобом.
Вимоги до індивідуальних особливостей спеціаліста.
Фізична витривалість і сила, хороший зір і окомір, рухливість, координованість і точність рухів кистей і пальців рук, тонка м’язова і слухова чутливість, хороша образна і оперативна пам’ять, технічний інтелект, високий об’єм і розподіл уваги, а також спостережливість, терпіння, дисциплінованість і відповідальність, швидка реакція на аварійні сигнали.
Медичні протипоказання.
Робота не рекомендується людям, що страждають захворюванням серцево-судинної системи, органів дихання, нирок, опорно-рухового апарату, нервової системи, тим, що мають знижені показники зору і слуху, алергію.
Тракторист. Машиніст екскаватора одноковшового. Водій автотранспортних засобів категорія “С” . на базі 9 класів
Код ДК
8332
Термін навчання
3 роки
Форма навчання
Денна
Тракторист. Машиніст екскаватора одноковшового. Водій автотранспортних засобів категорія “С” .
Загальна характеристика професії
Керує екскаваторами одноковшовими, поздов-жнього копання (траншейними, дреноукладальними, каналокопальними, радіальними), ланцюговими та роторними або планувальниками під час розробляння ґрунтів у ході будівництва об’єктів і споруд різного призначення, автомобільних і залізничних доріг, різних каналів, гребель, захисних земляних дамб, інших аналогічних за складністю виконання споруд.
Штукатур. Маляр.Монтажник систем утеплення будівель. на базі 9 класів
Код ДК
7133
Термін навчання
3
Форма навчання
Денна
Штукатур. Маляр.Монтажник систем утеплення будівель.
Штукатурка – це оздоблювальний шар, що наноситься на поверхню різних конструктивних елементів будівлі (стін, перегородок, перекриттів, колон) з метою вирівняти ці поверхні, покращити їх санітарні та теплотехнічні характеристики, надати їм певної форми та фактури. Штукатурні роботи сприяють досягненню довговічності споруд, архітектурно-декоративної привабливості.
У роботі штукатур виконує такі основані операції: виготовлення розчину з сухих готових матеріалів і сумішей; накладання розчину на поверхню, що підлягає штукатурці; вирівнювання поверхонь; опорядження колон, балок, фасадів тощо. Зміст цих операцій та техніка їх виконання залишаються незмінними протягом багатьох століть.
Муляр. Штукатур. Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування. на базі 9 класів
Код ДК
7133
Термін навчання
3 роки
Форма навчання
Денна
Муляр. Штукатур. Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування.
Штукатурка – це оздоблювальний шар, що наноситься на поверхню різних конструктивних елементів будівлі (стін, перегородок, перекриттів, колон) з метою вирівняти ці поверхні, покращити їх санітарні та теплотехнічні характеристики, надати їм певної форми та фактури. Штукатурні роботи сприяють досягненню довговічності споруд, архітектурно-декоративної привабливості.
У роботі штукатур виконує такі основані операції: виготовлення розчину з сухих готових матеріалів і сумішей; накладання розчину на поверхню, що підлягає штукатурці; вирівнювання поверхонь; опорядження колон, балок, фасадів тощо. Зміст цих операцій та техніка їх виконання залишаються незмінними протягом багатьох століть.
Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних. Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення. на базі 9 класів
Код ДК
4121
Термін навчання
3 роки
Форма навчання
Денна
Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних. Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення.
Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних перевіряє одержані первинні документи за формою та змістом, у разі відсутності на них обов’язкових реквізитів передає їх керівнику підрозділу (відділу, управління) бухгалтерського обліку для прийняття рішення. Систематизує одержані первинні документи, переносить інформацію, відображену в цих документах, у потрібному аналітичному розрізі у відомості (допоміжні відомості, аркуші-розшифровки), виводить підсумки цифрової інформації у цих документах за її видами, напрямами та періодами.
На документах, дані яких включено бухгалтером до облікових реєстрів, зазначає номер відповідних облікових регістрів і порядкові номери запису в них (номер рядка). Готує проміжні розрахунки, необхідні для здійснення обліку господарських операцій, та подає їх розгляд. Готує дані та форми документів для розрахункових операцій. Вносить записи в журнали обліку бланків суворої звітності, цінних паперів тощо. Здійснює реєстрацію документів бухгалтерського обліку, які надходять до підрозділу (відділу, управління). Комплектує в хронологічному порядку документи після їх оброблення, нумерує аркуші, складає внутрішній опис документів, підшиває або оправляє, оформлює обкладинку (титульний лист). Передає на зберігання або веде формування, систематизацію та зберігання справ у структурному підрозділі.
Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. на базі 11 класів
Код ДК
7231
Термін навчання
2 роки
Форма навчання
Денна
Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів.
Автомеханік – це працівник широкого профілю, який виконує операції з технічного обслуговування і ремонту автотранспортних засобів, контролює технічний стан автомобілів за допомогою діагностичного устаткування і приладів, управляє автотранспортним засобом.
Вимоги до індивідуальних особливостей спеціаліста.
Фізична витривалість і сила, хороший зір і окомір, рухливість, координованість і точність рухів кистей і пальців рук, тонка м’язова і слухова чутливість, хороша образна і оперативна пам’ять, технічний інтелект, високий об’єм і розподіл уваги, а також спостережливість, терпіння, дисциплінованість і відповідальність, швидка реакція на аварійні сигнали.
Медичні протипоказання.
Робота не рекомендується людям, що страждають захворюванням серцево-судинної системи, органів дихання, нирок, опорно-рухового апарату, нервової системи, тим, що мають знижені показники зору і слуху, алергію.
Монтажник систем утеплення будівель. Штукатур. на базі 11 класів
Код ДК
7129
Термін навчання
2 роки
Форма навчання
Денна
Монтажник систем утеплення будівель. Штукатур.
Професія монтажника систем утеплення будівель сьогодні, як ніколи, актуальна, адже в країні дуже багато житла, що потребує утеплення. Система утеплення будинків – це зниження до мінімуму тепловтрат через стіни будинків, забезпечення архітектурно – естетичної виразності фасадів, що дає можливість забезпечити кожному будинку індивідуальність, подовження терміну експлуатації огороджувальних конструкцій, а в цілому забезпечення комфортного проживання мешканців будинку.
Професія монтажник систем утеплення будівель вимагає від людини наявності розвинутих психомоторних якостей, щоб працювати з ручними та електрифікованими інструментами. Тому до професійно важливих якостей для професій типу «людина – техніка» можна віднести технічне мислення, координацію рухів, схильність до технічної творчості, мати просторове уявлення, вміння розподіляти та переключати увагу.
Серед рис характеру важливим є витримка, акуратність, самостійність, наполегливість та відповідальність,просторова уява, технічне мислення, стійка увага, наочно-образна пам’ять (для планування і контролю всієї роботи), здатність працювати на висоті.
Столяр (виготовлення меблів).Монтажник гіпсокартонних конструкцій. на базі 11 класів
Код ДК
7422
Термін навчання
2 роки
Форма навчання
Денна
Столяр (виготовлення меблів).Монтажник гіпсокартонних конструкцій.
Столяр (виготовлення меблів) – це спеціаліст, який виготовляє м’які, корпусні меблі, бере участь в будівництві: виготовляє і виконує монтаж дверей і вікон, монтаж перегородок, урізання замків і ручок, облицювання стін дерев’яними панелями, вагон кою , а також виготовлення різноманітних виробів з дерева: крісел , вішалок, карнизів,декоративних рамок,альтанок ,садових лавок-качалок та інші вироби.
Історія професії
Мабуть, одним із найдавніших ремесел, котрі опанувала людина, було столярство. Адже саме перші матеріальні речі, котрі оточували людину, були з дерева. Люди, які вміли виготовляти їх були у великій пошані. Час минав, змінювались потреби людини, і відповідно до них сама професія удосконалювалась, ставала більш творчою та багатопрофільною.
Найбільш древніми є зразки меблів, що збереглися ще з часів Давнього Єгипту та Месопотамії, кілька тисяч років по тому.
Сьогодні столяр – робітник, котрий здійснює всі види обробки деревини.
Професія столяр (виготовлення художніх меблів) не втрачає своєї актуальності і в наш час. Будь-яке будівництво не може обійтися без умілих рук столяра, без їх кмітливості і професіоналізму.
Тракторист. Машиніст екскаватора одноковшового. на базі 11 класів
Код ДК
8332
Термін навчання
2 роки
Форма навчання
Денна
Тракторист. Машиніст екскаватора одноковшового.
Загальна характеристика професії
Керує екскаваторами одноковшовими, поздов-жнього копання (траншейними, дреноукладальними, каналокопальними, радіальними), ланцюговими та роторними або планувальниками під час розробляння ґрунтів у ході будівництва об’єктів і споруд різного призначення, автомобільних і залізничних доріг, різних каналів, гребель, захисних земляних дамб, інших аналогічних за складністю виконання споруд.
Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування. Монтажник гіпсокартонних конструкцій. на базі 11 класів
Код ДК
7136
Термін навчання
2 роки
Форма навчання
Денна
Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування. Монтажник гіпсокартонних конструкцій.
Сучасне будівництво, обслуговування житлових і виробничих будівель неможливе без фахівця даної професії. Холодне і гаряче водопостачання, водовідведення, центральне опалення – всі ці комунікації та їх безперебійне функціонування залежать від професіоналізму монтажника санітарно-технічних систем і устаткування. Сантехнічні роботи – важливий етап у будівництві, адже від їх якості залежить затишок і комфортне проживання мешканців у будинку. Монтажники не тільки проводять встановлення та регулювання нового сантехнічного обладнання, а й ремонт, профілактичне обслуговування та заміну старого обладнання на сучасне. І, хоч їхня робота малопомітна для більшості людей, без неї життя і побут будуть позбавлені всіх тих благ, до яких ми звикли і до яких ставимося, як до чогось природного і постійного.
Монтажники санітарно-технічних систем і устаткування можуть працювати на будівництві, в житлово-експлуатаційних конторах, у системах підприємств теплопостачання, водопостачання та водовідведення
Сучасне будівництво, обслуговування житлових і виробничих будівель неможливо без сантехніка. Холодне і гаряче водопостачання, каналізація, центральне опалення – всі ці комунікації та їх безперебійне функціонування залежать від професіоналізму сантехніка.
Сантехнічні роботи – важливий етап у будівництві, адже від їх якості залежить затишок ікомфортне проживання мешканців у будинку, цілісність підлог, внутрішніх перегородок.
Сантехніки не тільки проводять монтажні та встановлювальні роботи нового сантехнічного обладнання. Величезне значення має ремонт, профілактичне обслуговування, а так само, заміна старого обладнання на нове.
Можливо вас зацікавить