ВИШИВАНКА ОБ’ЄДНАЛА ПОКОЛІННЯ

У день весняного розмаю, коли вся наша Україна розквітає вишиванками, у затишній світлиці бібліотеки Вищого професійного училища № 22 м. Сарни зібралися  представники  різних поколінь, поціновувачі  української сорочки-вишиванки. Молодь та їхні наставники створили  дивовижну палітру кольорів, відтінків, барв, цікавих розповідей дійовою особою яких стала іменинниця  дня – ВИШИВАНКА.

Оксана Набухотна, викладач історії та майстриня – вишивальниця, презентувала цікавий історичний екскурс про виникнення та  популяризацію серед українців вишиваної сорочки, презентувала свої роботи та старовинні вишивки своєї родини.

Про велику силу зв’язку поколінь та чудодійну силу родинних реліквій повідала Тамара Киреева,  демонструючи старовинні вишивані  предмети побуту та одягу, які належали її бабусі та мамі  і які ніби стали рукотворними ілюстраціями до творів В. Лиса “Століття Якова”. Б Шведа ‘Поліщуки “, А. Дімарова “Містечкові історії”…

Про вишивку, обпалену війною була розповідь Світлани Олексенко з Донеччини. В її розповіді, як і у вишиванці, переплелись червоні й чорні кольори: мирне цікаве життя вчительки в рідній школі, захоплення вишивкою, світлі мрії – і чорне крило війни: руїни, сльози, переселення і палке прагнення миру – все це знаходить художнє відтворення у її вишиваних сюжетах, які  з’являються уже в Поліському краЇ…

Добре знана в нашому місті  майстриня- вишивальниця Тетяна Веретюк свою розповідь розпочала з показу чудових старовинних творінь бабусі, прабабусі та мами. Це вони дали їй натхнення та снагу для створення власних шедеврів- неперевершених картин з  бісеру, вишиванок. Це дає наснагу,  вносить кольори в кожен день життя, радує  людей, – впевнена пані Тетяна.

Ольга Шкляр продемонструвала присутнім дивовижне вміння дизайну та вишивки жіночого одягу за власними ескізами та старовинними українськими мотивами. Наша “поліська Коко Шанель”!

Чудову життєстверджуючу презентацію про сорочку-вишиванку підготували юнки з групи 26 кух. зі своїм  класним керівником Анною Жабчик. Це був чудовий фінальний акорд Свята  Вишиванки.

https://www.facebook.com/100009386565371/videos/897701917977158

Щира дяка за гостину, організацію, технічне та естетичне оформлення, добрі слова господині привітної світлиці – завідувачці бібліотекою пані Раїсі Клок.

Це була наша маленька, але прекрасна вишивана  щаблинка до  жаданої ПЕРЕМОГИ.

Викладачем  Вищого професійного училища № 22 м. Сарни Михайлом ЖАБЧИКОМ був проведений відкритий урок з фізичного виховання «Гімнастика. Акробатичні вправи». На уроці здобувачі освіти  групи 23 кухарів, кондитерів, під керівництвом викладача,   провели розминку методом колового тренування, а потім самостійно виконували акробатичні вправи по станціях, а саме: перекид вперед, стійку на лопатках, гімнастичний міст, обертання гімнастичного […]

У закладі пройшов перший етап обласного конкурсу колядок, щедрівок, різдвяних піснеспівів «ВИФЛЕЄМСЬКА ЗІРКА». Серед учасників кращим визнано тріо Іваницька Ольга, Іваницький Ілля та Іваницький Андрій.

Сьогодні, у Вищому професійному училищі № 22 м. Сарни, викладачем ПДР Анатолієм КОВАЛЬЧУКОМ був проведений відкритий урок «Проїзд перехресть». На уроці здобувачі освіти групи 134 мех, разом з викладачем, розглядали різні ситуації проїзду перехресть та вирішували їх. Для кращого розуміння теми урок був доповнений змістовним відео.